Vapruse värinad

Teater: Eesti Noorsooteater
Autor: Ott Kilusk
Lavastaja: Kaili Viidas
Esietendus 1. detsembril 2019 NUKU Ferdinandi saalis

Südamlik lugu hulljulgusest ja tõelisest vaprusest.

Autor ja dramaturg Ott Kilusk
Lavastaja Kaili Viidas (Endla teater)
Kunstnik Illimar Vihmar
Helilooja ja -kujundaja Henry Kõrvits ja Paul Oja
Videokunstnik Epp Kubu
Valguskunstnik Priidu Adlas
Mängivad Getter Meresmaa või Doris Tislar, Laura Nõlvak või Lee Trei, Helle Laas või Tiina Tõnis, Karl Sakrits või Risto Vaidla, Mait Joorits või Mart Müürisepp, Mihkel Tikerpalu või Taavi Tõnisson

Jõuluaega sobib lugu, kus hoolitakse üksteisest ja märgatakse rohkem ka neid, kes pahatihti mõistmist ei leia. Nii saab väike lugu suurest vaprusest olla ühtaegu lasterealistlik ja veidikene muinasjutuline.

Ühes väikeses Eesti linnas elavad kaksikud Villi ja Volli, kuuenda klassi poisid, kelle jaoks nende vanematel töö tõttu sageli aega ei ole. Nõnda mõtlevad poisid osalt tähelepanuvajadusest, osalt igavusest välja julguseproove, mis enamasti paksu pahandust tekitavad. Ohtlikud mängud lõpevad sageli õnnetustega ja nõnda võiks juhtuda selleski loos, kui ootamatult ei tuleks abi sealt, kust seda keegi oodata ei oska ...

Näidendi autor Ott Kilusk: Ühel ilusal õhtul tuli mulle meelde üks heategevuslik saade kangelastegudest. Justkui iseenesest hakkas kasvama lugu koos kõigi tegelaste ning sündmustega. Edasi kirjutades hakkas mind huvitama: mida üks või teine minu loodud tegelane siin ilmas kardab ja kuidas ta käitub ootamatus olukorras, kui on vaja üles näidata tõelist vaprust ja ennastsalgavust. Usun, et meie kõigi sees on olemas terake seda tõelist vaprust nendeks puhkudeks, kui seda tõesti vaja läheb. Nõnda sündis näidend üksteise aitamisest, eneseületamisest ja teineteisemõistmisest.

Selline lugu sobib suurepäraselt jõuluaega, sest just siis pööratakse üksteisele rohkem tähelepanu, hoolitakse pisut rohkem nendest, kes meie kõrval ja üleüldse – soovitakse, et kõik oleks hästi ja omal kohal. Ja kõige lõpuks pistsin oma loosse ka näpuotsaga muinasjuttu, seda sellepärast, et ega me ikka päris kõike ka ei oska ära seletada, mis meie ümber tegelikult toimub. See, mis vaatajate ette jõuab, on väike lugu suurest vaprusest.

Mis meie ümber siis tegelikult toimub ja kuidas kõike nähtut mõista? Just jõuluajal tasub lastel üheskoos vanemate või õpetajaga keerulisi teemasid arutada. Kindlasti üheskoos!

Kestus u 1 tund
Vanusele 5+


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2019
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman