Vanaisa

Teater: POINT
Autor: Bjarni Haukur
Lavastaja: Karl Kermes
sõnalavastus
Esietendus 5. aprillil 2012 Vene Kultuurikeskuses

Tõlkija Kadre Vaik
Muusikaline kujundus Jarek Kasar
Visuaalid ja graafika Mihkel Uba ning Varmstudio.
Osades Jan Uuspõld, Piret Kalda


"Vanaisa" on lavastus, mida võib tinglikult nimetada kolmandaks osaks Monoteatri lavastuste reas teemal mehe elu. 2009. aastal alustanud teater käsitles esimesel aastal mehe elu varast etappi monolavastuses "Ürgmees", kus Jan Uuspõld vaagis põhjalikult meeste ja naiste erinevusi. 2010. aasta märtsis tõi Monoteater lavale monokomöödia "Isa", mis viis publiku noore mehe kohati hullumeelsesse ellu perioodil, mil on toimumas suur muutus - perre on sündimas laps. 2012. aasta aprillis tuuakse publiku ette mehe elu järgmine oluline etapp, kus mehest ja isast on saamas vanaisa.

Jan Uuspõld kõneleb sündivast rollist järgmist: “Vanaisa on selline umbes viiekümnendates härra, kelle elu on sealmaal, et hakkavad tekkima teatud east tingitud iseärasused. Muutuste keeris on äkkiline ja kiire ning paneb vanema mehe möllama. Ta võib küll tajuda, et ta ei ole enam nii kiire, kui varem. Mõnikord jällegi ei pruugi tal enam olla õigus igapäevastes arusaamistes. Vahel  ta unustab asju rohkem kui varem, kuid avalikult ei ole ta nõus seda tunnistama. Temale endale vaatab siiani peeglist vastu täiesti täiuslik mees. Aga just nüüd, kui  lapsed on lõpuks suured, kodu mõnusalt tühi ja lõpuks ometi aeg kahele - temale ja tema naisele, hakkab see kõik väga ootamatult endast teada andma. Ja ilmselt just selle kõige pärast otsustab vanaisa võidelda lõpuni ja jääda kõigest hoolimata olukorra peremeheks. Selle tekstiga töötades oleme Kermesega proovisaalis tihti silmad imestusest suured seisnud ja mõelnud, et on ikka uskumatu vana... Ta on vahel lihtsalt ootamatult järsk ja tundub, et tal puudub suur ports taktitunnet.”
 
Piletid 11-20 eurot

*Soodustused kehtivad õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi alusel, mis tuleb kaasa võtta ka etendusele tulles.
Pilet tuleb osta ka imikutele ja väikelastele.
Ratastooliga külastaja saab tulla etendusele koos saatjaga ostes vaid saatja pileti. Saatja ostab tavapileti  
Etendus toimub kahes vaatuses, ühe vaheajaga.
Etenduse kestvus koos vaheajaga orienteeruvalt 2 tundi 10 minutit.

Tallinna Vene Kultuurikeskuses toimuvatel etendustel sünkroontõlge vene keelde.

Etenduste pileteid ümber ei vahetata ja tagasi ei osteta.
Hilinejaid saali ei lubata.Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman