Valgustatud varjud

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Anne-Mai Edala, Kaisa Jõhvik
Esietendus 31. jaanuar 2015 Kanuti Gilid saalis

Heliloojad: Kaisa Jõhvik, Anne-Mai Edala
Koreograaf: Veronika Vallimäe
Valguskunstnik: Emil Kallas
Stsenograaf: Inna Fleisher
Toetajad: Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Interdistsiplinaarne kontsertlavastus, kus põimuvad omavahel helid ja hääled, valgus ja varjud, liikumine ning paigalseis.
Heliloojate Anne-Mai Edala ja Kaisa Jõhviku eestvedamisel ühendatakse erinevates loomevaldkondades tegutsevate kunstnike jõud ning astutakse üheskoos esmakordselt varjudest välja valguse kätte. Luues koos, valgustab lavastus neid varjulisi alasid, mis jäävad erinevate loovinimeste vahele. Ühise loomeprotsessi tulemusena kõnetab publikut muusikast, valguskunstist ja koreograafiast kokku sulanud universaalne keel.

Kaisa Jõhvik
õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrantuuris elektroakustilist loomingut. Tema helitöödesse on tikitud isiklikud igapäeva audiaalsed elamused seinakella tiksumisest kaubarongi tekitatud mürani raudteerööbastel. Enda jaoks peab ta oluliseks peita oma helitöödesse erinevaid emotsioone, mis ideaalis kuulaja samale sagedusele häälestavad.

Anne-Mai Edala loomingu algeks on elastsusega maitsestatud motoorika, millest võrsuvad pulseerivad aktsendid moodustavad omaette helivälja. Oma muusikas peab ta tähtsaks teose tugevat dramaturgilist alust, mida ammutab nii luulest kui ka enda üleskirjutatud mõtetest. Anne-Mai Edala õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrantuuris heliloomingu erialal.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman