Vabadusest ja vabandustest

Teater: Cabaret Rhizome
Esietendus 15. detsembril 2016 Tartu Erinevate Tubade Klubis

Lavastuse meeskond: Ajjar Ausma, Liisa Linhein, Mart Männik, Joonas Parve, Päär Pärenson, Jaan Tätte Jr, Johannes Veski

Cabaret Rhizome’i uuslavastus „Vabadusest ja vabandustest“ tegeleb liikumisega meie igapäevaelus, alates argistest küsimustest nagu „miks on teedes augud?“ või „miks kingad hõõruvad?“ kuni selleni, miks me pidevalt teel oleme. See on lavastus kõigile, kes on kunagi hiljaks jäänud, kiirustanud ja teel olles kohtunud. Cabaret Rhizome’i töödele omaselt on kaasatud multimeedialahendused ja virtuaalne lavakujundus.

Minek ja tulek, saabumine ja lahkumine, kiirendus ja aeglustus, hõõruvad kingad ja kulutatud aeg. Kodust tööle ja töölt koju liikudes saan valida: ringiga või otse. Jala, autoga, rattaga, allvee- või aurulaevaga. Rännates kõrgemale, kaugemale, sügavamale, edasi-tagasi, pidevalt. Liikumine vajadusest või vabast tahtest: elu eest põgenemine või tervisejooks? Vool, kulg, ringlus, liiklus, sagimine, koordineeritud ja koordineerimata. Avastatud maadel ja maid avastades. Sissetallatud radadest sinnani, kuhu inimjalg veel astunud pole. Me liigume, pidurivoolikud läbi lõigatud, suunataju kadunud, otsides vabadust ja vabadust leidmata selle aseaineks vabandusi. Vabandused kui objektiivsete tähelepanekute ja soovmõtlemise ettearvamatu geneetikaga järeltulijad. Meie kompleksid, hirmud, omakasupüüdlikkus ja süütu heatahtlikkus seismas silmitsi maailmaga, mille liikumiskiirus on juba iseenesest parim ja ainus tarvilik ettekääne, selgitamaks oma hilinemist.

„Vabadusest ja vabandustest“ on Cabaret Rhizome’i esimene road-movie, mille peategelaseks Vaikiv Rändur, kuulamas oma teekaaslaste lugusid saamisest ja saamatusest, vajalikkusest ja piisavusest, tõest ja tõekspidamistest, tasakaalust ja tasakaalutusest, maitsest ja maitsetusest, usust ja uskmatusest, teadmisest ja teadmatusest, piiridest ja piiritusest, peast ja peatusest, muutusest ja muutumatusest, kiirusest ja kiirendusest, võimalustest ja võimatustest, vabadusest ja vabandustest.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman