Vabaduse festival: Kurvad laulud Euroopa südamest

Autor: Kristian Smeds
Lavastaja: Jari Juutinen
Külalisetendus 18. mail 2018 Vanemuise väikeses majas

Muusikalised kujundajad Opa Pyysing, Jari Juutinen, Liisa Sofia Pöntinen
Valguskunstnikud Teemu Nurmelin, Jari Juutinen
Kunstnikud Riitta Ukkonen, Jari Juutinen, Liisa Sofia Pöntinen

Laval Liisa Sofia Pöntinen

"Kurvad laulud Euroopa südamest" on Fjodor Dostojevski teosel "Kuritöö ja karistus" põhinev armastuslugu. Poeetiline jutustus tuuakse vaatajani läbi Raskolnikovi armastatu Sonja silmade, kellest olude sunnil on saanud prostituut. Lavastus näitab meile karmi pilti Euroopast, kus õnn ja omand on inimeste vahel ümber jaotatud ning kus noored mehed kavandavad ning saadavad korda äärmuslikult meeleheitlikke tegusid. Ajatu, eredalt teatraalne ning kaasaegne "Kurvad laulud Euroopa südamest" vaatab sügavale inimese hinge, kuid ta pilk on dostojevskilikult heasoovlik. Näeme, et ilu, valgus ning imed on olemas ka kõige pimedamatel aegadel ning armastus suudab alati võimatut.

Teatrikompanii Sadsongscomplex: fi on Soomest pärit rühmitus, mis paari viimase aasta jooksul on jõuliselt esile kerkinud rahvusvahelistel teatrifestivalidel.

Lavastust "Sad Songs from the Heart of Europe/ Kurvad laulud Euroopa südamest" on mängitud "Soome 100" egiidi all Avignoni teatrifestivalil ja Edinburghi teatrifestivali Fringe-programmis. Samuti on lavastus osalenud Valgevenes Bresti rahvusvahelisel festivalil "Belaja Veža", Armeenias Jerevani rahvusvahelisel festivalil HighFest ja Soveenias Maribori teatrifestivalil. Lavastust on mängitud ka Venemaal, ta osales Karjala Rahvusteatri 85. juubeli tähistamisel Petroskois.


Soome keeles, inglise- ja eestikeelsete tiitritega
Lavastus kestab 1 tund ja 20 minutit


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman