VII NU Performance: Mystifying mundane

Autor: Laivi

Performatiivne moeinstallatsioon (3)

Performatiivsete moeetenduste seeria esitab ja lubab analüüsida moe kui kõikehaarava fenomeni erine-vaid tahke. Näitusesarja jätkuvaks lähtepunktiks on moe immateriaalse tahu, ruumi täitva atmosfääri kujundamine kasutades moekunsti ainelisi vahendeid: rõivaid ja materjale. Materiaalsus on esteetiline ja pindmine ning vorm ja tekstuur on allutatud pidevale muutuseihale. Moe immateriaalne olemus ilm-neb väljaspool objekte ning lavastatud situatsioon on uurimus valitud objektide mõjust ümbritsevale õhkkonnale.

Laivi on omandanud bakalureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnas ja magistrikraadi moe-disaini erialal Aalto Ülikoolis Helsingis. Ta on täiendanud end Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelo-nas. Ta on osalenud mitmetel kaasaegse kunsti grupinäitustel ning viimasel kahel aastal eksponeerinud 4 isiknäitust (sh. “Unista Edasi/Liiga Hea” Tartu Kunstimuuseumis ja “Maine igatsus: leida ja kaotada” kahasse Mihkel Maripuuga Hobusepea galeriis). Lisaks on ta alustanud performatiivsete moeinstallatsioonide seeriat, mille kaks esimest näituseõhtut “Long Live Trashed Bodies” (16.3.18) ja “When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead” (20.10.17) on toimunud ARSi Projektiruumis Tallinnas.

Oma loomingus analüüsib ta rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil. Ta on varasemalt uurinud ja analüüsinud riietumist ja lahtiriietumist nii privaatses koduses, kohati teadvustamata “moevabas” keskkonnas, kui ka vastand-liku konteksti raames, kus indiviidide privaatne ruum on piiratud ja ahistav. Tema loomingut iseloomustab materjalipõhine ja eksdoing perimenteeriv lähenemine tekstiilidele ja rõivastele. Teda on jätkuvalt huvitanud mööduva aja jäädvustamine  rõivastesse ning iseloomult ajutiste ja jäävate mater-jalide ühendamine loomaks küsitava kestuse ja
väärtusega tulemusi.

Laivi moeinstallatioonile järgneb festivali Üle Heli aktsioon ARSis. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman