Värvid

Teater: Eesti Noorsooteater
Autor: Maria Usk
Lavastaja: Maria Usk
Taasesietendub 10. jaanuaril 2016 NUKU Auna teatrimajas

kunstnik Rosita Raud
helilooja Mari Amor
mängivad Laura Nõlvak, Taavi Tõnisson ja Reet Loderaud või Tuuli Raadik

Muinasjutt “Värvid” jutustab loo sellest, kuidas kunagi ammu sündisid maailma värvid ning tekkisid öö ja päev. Lauludega värss-muinasjutus saavad lapsed vaadata, kuidas värvid Valge Haldja riigis sünnivad ning mis juhtub siis, kui ihne Kuningas Must nad ära varastab. Selles helges muinasjutus näevad lapsed oma silmaga, kui palju parem on olla sõbralik ja lahke, mitte omakasupüüdlik ja egoistlik. Lavastus sobib hästi nelja- kuni seitsmeaastastele lastele. 

Tegemist on taasesietendusega, sest lavastust „Värvid“ on varem, aastatel 2006–2009, juba mängitud. Lavastaja Maria Usk sõnab, et olulised teemad ei vanane kunagi. Muistendite kaudu on juba sajandeid maailma asju seletatud ja muinasjutud on meid põlvkondade viisi õpetanud paremateks inimesteks saama.

„Selles nukulavastuses on põnev see, et ellu äratatakse värvid, kellel pole tegelikult olemas ühte kindlat kuju – värvid saavad olla väga erinevad esemed meie ümber. Värvid on sellesse muinasjutumaailma sündides puhtad lehed, kes alles hakkavad iseendale ja maailmale tähendusi looma. Seda fantaasiarikast muinasjuttu maailma loomisest saab iga laps kodus oma väljamõeldud stsenaariumi järgi ka edasi mängida – kodus on meil kõigil ju erinevat värvi asju, millega võib kõiksugu lugusid läbi mängida,“ kirjeldab Usk.

„Värvides“ Kuningas Musta rollis puutus näitleja Taavi Tõnisson omal ajal esmakordselt kokku lauanukkudega. Nüüd, NUKU teatri kunstilise juhina, leiab Tõnisson, et NUKU väikelastele mõeldud repertuaaris on „Värvid“ omanäoline ja eristub nii sisu kui vormi poolest, lisaks on haarava tegevustikuga lavastuses ilusat muusikat ja efektseid visuaalseid pilte.

Kestus 30 minutit 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Aprill 2019
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman