Uncanny You

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Ann Mirjam Vaikla, Lærke Grøntved
Lavastaja: Ann Mirjam Vaikla, Lærke Grøntved
Esietendus 26. septembril 2017 Kanuti Gildi SAALis

Stsenograaf Ann Mirjam Vaikla
Kostüümikunstnik Ditte Trudslev Jensen
Helikujundaja Kenn-Eerik Kannike
Videokujundaja Ingel Vaikla
Valguskujundaja Revo Koplus
Tehniline tugi Henry Kasch
Laval Lærke Grøntved ja Per Magnus Barlaug

Me elame 21. sajandil, kus hirm ümbritseva ees moodustab suure osa inimeste igapäevaelust. Sellest inspireeritult keskendub lavastus uncanny-like ruumide ja situatsioonide loomisele. Ajal, mil meid ümbritseb Trumpi retoorika, Putini Venemaa, Euroopas jõudu koguv natsionalism ja populism, kahanev demokraatia ning kliima muutuste ümber käiv diskussioon, tundub vältimatu keskenduda ühe tegelaskuju isiklikule loole, teda ümbritsevale reaalsusele, hirmudele ja unistustele.
Mis juhtub siis, kui hakkad kahtlema kõiges ümbritsevas? Kui iga element, mida oled võimeline defineerima, on muutnud järgmiseks hetkeks oma põhiolemust? Mis saab siis, kui vahetegemine tuttavliku ning võõra puhul muutub võimatuks ilma moondumise, enesekaitse, valetamise, põgenemise, peitupugemise, võitluse või isegi vaenlase hävitamiseta?

Mis on sõda? Miks ajalugu ennast kordab?
Ühel päikesepaistelisel kevadpäeval 2017. aastal võis lugeda ajalehest inimkonna ajaloo jooksul õhitud suurimast konventsionaalsest lõhkekehast – The Mother of All Bombs. Lavastuses "Uncanny You" muutub tegelaskuju Mother Bomb meediatormi epitsentriks. See vahejuhtum paneb pealtvaatajad higistama justkui nad ise seisaksid kõrbes põletava päikse all. Avalik tähelepanu ning imetlus viib Mother Bombi kokku Üksildase Ränduriga – koos alustavad nad teekonda alla pimedasse orgu.

Ann Mirjam Vaikla on lavastus- ja kujutav kunstnik. Ta on äsja saabunud New Yorgist, kus ta oli aasta praktikal Storefront for Art and Architecture galeriis Soho linnaosas. 2015. ja 2016. aastal osales ta Watermilli Keskuse rahvusvahelises suveprogrammis Long Islandil, mida juhib teatrilavastaja Robert Wilson. 2015. aastal lõpetas ta oma õpingud Norra Teatriakadeemias stsenograafia erialal.

Lærke Grøntved on etendus- ja performancekunstnik. Ta on osa sõltumatust teatrigrupist T.I.T.S. Ta on reisinud lavastustega "Forced Beauty" ja "MINE" ning esinenud koos Bianca Casady’ga (Cocorosie) tema 2015. aasta Euroopa tuuril. Eelmine aasta esines ta Tallinnas SISU Sümpoosionil oma soolokontserdiga "Before the Storm". 2015. aastal lõpetas ta oma õpingud Norra Teatriakadeemias näitlemise erialal.

Fotod: Ingel Vaikla
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Eesti Kultuurkapital; Arts Letters & Numbers, New York; Teater Momentum, Odense
Kestus: 75'

Etendusele 28. septembril järgneb vestlus autoritega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman