Umbes

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Lavastaja: Tarmo Tagamets
tantsulavastus
Esietendus 30. märtsil 2009

Valgustaja: Revo Koplus
Koreograaf: Liisa Lilienthal
Kaasprodutsendid: Võru Linnateater, Kanuti Gildi SAAL

Näitlejad: Erni Kask (Rakvere Teater), Anti Kobin (Eesti Nuku- ja Noorsooteater) või Tarmo Tagamets (Võru Linnateater)

Viimasel ajal on mitmete Eesti teatrite repertuaari ilmunud lavastused, mille teemaks on näitleja rolli uurimine. Mitte selle rolli uurimine, mida näitleja mängib laval, olgu see Isa Vaim või kolmas karu paremalt. See küsimus on üsna lihtsasti vastatav. Keerulisem küsimus aga – ja just sellega tegeleb ka Tarmo Tagamets – on: mis on näitleja roll ühiskonnas, mis asja ta ajab.

Võru Linnateatri ja Kanuti Gildi SAALi koostöös sündinud Tagametsa lavastuses "Umbes" saavad kokku kolm 2001. aastal lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži aegset kursavenda Erni Kask, Anti Kobin ja Tarmo Tagamets, kes nüüd tegutsevad Rakvere Teatris, Eesti Nuku- ja Noorsooteatris ja Võru Linnateatris. Aga omaaegne klapp on säilinud ja seepärast ongi aeg tulla taas kokku, et baasküsimused, mis vahepeal teravamaks on läinud, uuesti ette võtta. Nad teavad, kuidas vastata, aga umbes. Kuid umbes ongi täpselt, sest täpselt vastates võib umbe minna.

Lavastus "Umbes" koosneb piltidest, stseenidest, mis võivad, aga ei pea olema omavahel kokku keevitatud. Tekkigu vaatajal oma seosed. Püütakse jõuda neutraalse kontsentratsioonini, mil tajud näitlejatki kui inimest. Inimest, kellest on Näitlejate Liidu koduleheküljel mitmesugust infot – kui pikk, kus töötab, mis keeli oskab, mis värvi silmad. Ja kelle puhul see väline kuvand on siiski vaid pakend. Mis on pakendi taga. Lahtiharutamist viivad läbi kolm karust eesti meest, pakendi poolest näitlejad.


Etendus kestab 45 minutit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman