Tuhkatriinumäng

Teater: Polygon Teater
Autor: Paul-Eerik Rummo
Lavastaja: Tamur Tohver
Esietendus 15. mail 2015 Polygon teatris

TALLINNA ÜHISGÜMNAASIUMI TEATRIKLASSI 1. LENNU DIPLOMILAVASTUS
Lavastaja: Tamur Tohver, näitejuht: Karin Rask
Lava ja kostüüm: Kalju Kivi ja Tamur Tohver, liikumine: Siim Tõniste
Valgus: Aleksander Erstu

Elisabeth Sofia Adermaa, Pirke Kaljula, Karin Käbi Kuus, Grete Lipp, Kätlin Palmsalu, Helene Tismus,       Harri Ausmaa (Polygon Stuudio) ja Henri Kuus (Polygon Stuudio)

ETENDUSEST LÄHEMALT
“Tuhkatriinumäng” on põnev ja õpetlik noorsoolavastus. See ei ole tuntud muinasjutt Tuhkatriinust.
Näidendi tegevus toimub ühel päeval üheksa aastat pärast Printsi ja Tuhkatriinu pulmi. Prints püüab selgusele jõuda, kas ta on ikka abiellunud tõelise Tuhkatriinuga või hoopis peretütrega. See on näidend tõe otsimisest ja selle mõttetusest. Prints, kes eksleb lossis ja otsib tõelist Tuhkatriinut, põrkub Perenaise kaosevõimule.
Just praegu räägitakse palju vandenõuteooriatest, sellest, et meid jälgitakse, et me ei tea, kes tegelikult maailma valitseb ja juhib, et me ei tea tegelikult mitte midagi. Või teisiti – teame kõike ega pane seda teadmist enda sees enam tähele. Õhk on kahtlus(tus)test paks. See on järellugu – me näeme tegelasi 9 või 19 aastat pärast muinasjutu õnnelikku lõppu. Visalt kinni hoidmas pooltõdede hargnematust võrgust, kuid siiski kobamisi liikumas lähemale eneseleidmisele.
Seda on lavastatud kümneid kordi üle maailma- ja täna, on ta endiselt aktuaalne. 1971.aastal lavastati “Tuhkatriinumäng” New Yorgis Broadway’l.
Kas te olete korraks mõelnud, kuidas murdeealised noored, kes alles kohanevad, end selles määratlematus maailmas tundma peavad? Kas taipame, millist maailma meil pakkuda on?
Aga endiselt on see ka mäng ja mängulust on meil alles!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman