Tuhkatriinu

Teater: Muusikaliteater
Autor: Rogers/Hammerstein
Lavastaja: Eero Spriit
muusikal

Lavakujundus: Ain Nurmela
Kostüümikunstnik: Mari Ann Ahas
Koreograaf: Jüri Nael
Nimiosas: Nele-Liis Vaiksoo

Kaunis prints, tõllaks muutuv kõrvits ja kristallkingake... Muusikal "Tuhkatriinu" ühendab klassikalise muinasjutu võluvalt ja elegantselt Rodgersi ja Hammersteini imekauni muusikaga (samad autorid on loonud muusikalid "Helisev muusika", "Oklahoma!" , "Kuningas ja mina" jt). See on värvikas show lummavate karakterite, unustamatute meloodiate, kirevate kostüümide ja maagilise lavakujundusega.

Haprast ja lummavast 'Öölapsest' Nele-Liis Vaiksoost saab Tuhkatriinu, kes kannatab oma õela Võõrasema (Anne Veesaar) ja rumalate kasuõdede kiusamise all. Tuhkatriinul on suur soov - ta tahab minna ballile ja tantsida Printsiga (Bert Pringi). Võimatuna näiv unistus saab teoks, kui hea Ristiema (Eda-Ines Etti) õpetab Tuhkatriinu enesesse uskuma.

"Tuhkatriinu" on ainuke muusikal, mille tuntud muusikalimeistrid Rodgers ja Hammerstein kirjutasid spetsiaalselt televisiooni jaoks. 1957. aasta märtsis CBS-TV kanalil esietendunud muusikali peaosas mängis Julie Andrews ("Helisev muusika"). "Tuhkatriinu" teleülekannet vaatas sel õhtul üle 107 miljoni inimese, mis on tänase päevani Ameerika läbi aegade suurim telepublik. Et jõuda samasuguse vaatajatearvuni oleks tulnud seda muusikali Broadway kõige suuremas teatris mängida 110 aastat järjest.

Pärast üliedukat telelavastust tehti muusikalist "Tuhkatriinu" ka teatriversioon, mis on tänase päevani ülipopulaarne - igal aastal tuuakse ainuüksi USA-s lavale 250 uut "Tuhkatriinu" lavastust.

Eesti vaatajate jaoks on muusikal "Tuhkatriinu" tuttav mõne aasta eest TV3 kanalil näidatud Disney telefilmist. Selles uusversioonis mängisid peaosades sellised kuulsused nagu Whitney Houston, Brandy, Whoopi Goldberg ja Bernadette Peters. Ka see kogus esmaesitusel Ameerikas rekordilised 60 miljonit vaatajat ning "Tuhkatriinu" videokassetist sai enimmüüdud telefilm läbi aegade.

Muusikalis mängivad Nele-Liis Vaiksoo, Bert Pringi, Eda-Ines Etti, Anne Veesaar, Peeter Oja, Helgi Sallo jt.

Tootja: Smithbridge Productions


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman