Tuhande silmaga jumal

Autor: Sandra Z
Esietendus 4. detsembril 2020 OMAsaalis (Kopli 25, Tallinn)

Lavastaja Sandra Z
Helikujundaja Sander Saarmets
Valguskujundaja Rommi Ruttas
Kostüümikunstnik Moonika Lausvee
Videokujundaja Reino Aedmäe
Liikumisjuht Heidi Kann
Etendajad OMAtsirkuse noored artistid Helga Ehrenbusch, Lisette Erm, Eva Kutman, Krõõt Arna, Markus Maripuu, Divia Thakur, Mari-Ann Teder, Anette Kampus, Mette Klaas, Allika Inkeri Moser, Ellinor Orgusaar, Margaret Vooglaid, Helery Kuld
 
Rongkäik viib meid kohta, mis eksisteerib ainult meie peas. Reaalsus jääb kaugele maha, see meid üldse ei huvita. "Tuhande silmaga jumal" on teos, millel pole meie maailmaga mingit pistmist, selle kõik jätame ukse taha. Loogika on mõtetu, tule ja naudi sõitu!
 
Tsirkusežanritest saab nautida elektrilist hiina masti, valssi saksa rattal, hullumist õhukangal ja lendlevaid trapetsi duosid.
 
Lavastus on kogu perele, soovitatav vanus alates 5.eluaastast.

Projektijuht: Eila Poom
Produtsent: Eksperimentaalse Liikumise Keskus
Tehniline tugi: Taavo Tiko
Koostööpartnerid: Akrobaatika Kool, KULKA, Trikivabrik OÜ, OÜ Jimmy, OÜ Trumm, OÜ AkroKoda
Täname: Kert Ridaste, Saana Leppänen, Margus Terasmees, Kaupo Pilder, Kaja Kann, Kristin Made ja Reino Aedmäe
---

Sandra Z on vabakutseline koreograaf, lavastaja ja performer. Ta on loonud muusikale ja etendusi. Õppinud Balti Filmi ja Meediakoolis filmirežiid ning Dartington College'is digitaalset meediat ja koreograafiat. Tegutseb ka muusikuna QueeNNaive'i nime all.
 
Sander Saarmets on helilooja, helikujundaja ja elektronmuusik. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroakustilise loomingu eriala ja täiendab end hetkel Hamburgis rahvusvahelises magistriprogrammis CoPeCo. Lisaks valdavalt elektroonilisele omaloomingule, (Muschraum, V4RI ) on ta kirjutanud muusikat ja loonud helimaastikke ka filmidele (sh Jaan Tootseni "Uus Maailm" ja "Igapäevaelu müstika" ning Ella Raideli "BERG"), tantsulavastustele ja näitustele.
 
Rommi Ruttas on vabakutseline valgus- ja videokunstnik. Ta on teinud kujundusi üle Eesti erinevates teatrites, kultuurimajades ja ka väliüritustel. Kujundanud mitmesuguseid erinevaid lavastusi, alates klassikalisest draamast ja tantsust ning lõpetades eksperimentaalsete performance'itega, moeürituste ja kontsertidega.
 
Moonika Lausvee on kostümeerija ja inspitsient. Ta lõpetanud Tallinna Teeninduskooli rätsepa ja konstruktor-modelleerija erialal. Töötanud Muusikaliteatris, Vanalinnastuudios, Teatris NO99, Rakvere Teatris ja Viimsi Harrastusteatris.
 
OMAtsirkus alustas tegevust kakskümmend aastat tagasi Kanuti Gildi SAALis. Alates 2011. aastast tegutsetakse oma saalis aadressil Kopli 25. Traditsiooniliselt luuakse üle aasta detsembris uus kaasaegse tsirkuse lavastus, mida mängitakse OMAsaalis. Lavastajateks on olnud Saša Pepeljajev, Kädi Metsoja, Kaja Kann, Mart Kangro, Anu Vask, Alissa Šnaider, Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Johanna Sooba ja Anni Veskimäe.
 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman