Treff 2016: Väike lamp, sulg ja hernetera

Autor: Hans Christian Anderseni ainetel
Lavastaja: Katja Povše

Ljubljana Nukuteater (Sloveenia)

Nuku-hällilaulud kõige pisematele

kunstnik Špela Trobec
kostüümikunstnik Iztok Hrga
muusika autor Zvezdana Novakovic
helikujundaja Izidor Kozelj
valguskujundaja Kristjan Vidner
mängivad  Mitha Arh, Maja Kunsic & Zvezdana Novakovic

„Väike lamp, sulg ja hernetera” on mõeldud kõige väiksematele teatrisõpradele, kel vanust vähemalt üks aasta. Lavastus on inspireeritud Hans Christian Anderseni muinasjutust „Printsess herneteral”, mis avaldati esmakordselt 180 aastat tagasi. See malbe lavastus pakub kindlasti suurpärase esmakogemuse kõigile neile, kes teatri võlumaailma alles tundma õpivad.

„Väike lamp, sulg ja hernetera” jutustab oma loo helide ja piltide kaudu, peaaegu ilma sõnadeta. Kolm näitlejat keskenduvad eelkõige laulmisele, pillimängule ning esemete ja nukkude liigutamisele, tuues kuuldavale vaid mõne hüüatuse.

Kuigi väikelaste ratsionaalne ja emotsionaalne taju on arenenud erinevalt, on lavastus arendav kõigi jaoks. Lavastuse visuaalne pool on loodud lähtuvalt imikute ja väikelaste nägemisaistinguid puudutavatest avastustest. Just seepärast on lavastuses palju erksaid värve, maalilisi pilte, suuri värvitud pindu ja geomeetrilisi kujundeid. Samuti on väga oluline osa muusikal ja lauludel.

---

Ljubljana Nukuteater on Sloveenia juhtiv nukuteater. Kuues eri paigas etendatakse nuku- ja draamalavastusi nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Teater, mis toob igal aastal välja kümme uut lavastust, korraldab ka kaht festivali, mis toimuvad vaheldumisi iga kahe aasta järel – rahvusvaheline nukuteatri festival LUTKE ja riiklik laste ja noorte etenduskunstide festival Kuldkepp. Ljubljana Nukuteatri üks oluline ülesanne on aidata säilitada sloveenia rikkalikku nukuteatripärandit, millega 2014. aasta sügisest saab tutvuda uues nukumuuseumis Ljubljana lossis.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman