Treff 2016: Ramkoers

Autor: Vincent De Rooij
Lavastaja: Vincent De Rooij

Muusikateater BOT (Holland)

Vaatemänguline muusikateater suurte masinate ja õrnade lauluviisidega.

laval muusikateater BOT: Job Van Gorkum, Tomas Postema, Doan Hendriks & Geert Jonkers

„Ramkoers” („Kurss kokkupõrkele”) on muusikateatri BOT meeliülendav kontsertetendus, kus muusikud ei võta midagi enesestmõistetavana, isegi mitte omaendi instrumente.

Lavastuses „Ramkoers“ esitab BOT publikule väljakutse astuda välja oma mugavustsoonist, proovimaks midagi teistsugust. Tühjalt põrandalt algav etendus muutub täielikuks energialaksuks. See on visuaalne ja muusikaline seiklus, mis põhineb südantsoojendavatel heliteostel, hea huumorimeelel ja pideval ebakindlustundel. Ja võimalus kogeda etendajate ilustamata ja moraalilugemiseta võitlust loomaks midagi eimillestki!
Oma lihtsuse ja karmi väljanägemise juures otsib BOT pidevalt uusi innovaatilisi lahendusi, sidudes kõike lakkamatu muusikalise leidlikkusega. Esemed ja materjalid, mis näivad väärtusetud, on nende kätes paremas vormis kui iial varem: kolisevad metallitükid, nutvad vihmaveetorud ja roostes tünnid on nii instrumentid kui ka kujundus lavastuses, mida on võimatu unustada.
„Ramkoersi“ visuaalne keel ja muusika on mõistetavad kõigile. BOT suudab väga lihtsate vahenditega publiku tõeliselt kaasa haarata. Kombinatsioon intrigeerivatest visuaalidest, energilisest ettekandest ja tugevatest helidest on mõjuv, sõltumata tekstist. Seepärast võib BOT mängida oma lavastust sama autentsena mistahes kohas. Hollandikeelsed laulusõnad kannavad muude lavastuse komponentidega haakuvat süžeed, kuid ei ole etenduse kõige olulisem element. BOTi lavakeeles käsitsevad näitlejad objekte kui nukujuhid – „asi“ ei ole kunagi pelgalt asi, vaid põnev tegelane. See on keel, millega saab suhestuda iga inimene.

---

Hollandi muusikateater BOT on oma viie tegutsemisaasta jooksul välja arendanud väga erilise lavakeele, mis sulatab pulbitsevates muusikaetendustes kokku muusika, objektiteatri ja mehaanilise helikunsti.
BOTi muusika põhineb isetehtud muusikalistel seadeldistel ja installatsioonidel, näiteks ärevalt pulseeriv rütmimasin või kulunud akordion, mis veab end edasi kui hingeldav tõuk. Neljaliikmeline trupp viib publiku rännakule väga mitmekesistesse muusikalistesse paikadesse, kus peened harmooniumi-meloodiad vahelduvad robustselt trummeldavate padadega. Kulunud rämpsust on nad valmistanud täpsed instrumendid, millel saab mängida nii kergelt liipavat valssi kui ka virgutavat muusikalist trikitamist.
BOT on tuntud oma kohaspetsiifiliste lavastuste seeria „Het Geluid Van” („Nii kõlab…”) järgi, mis loodi produktsiooniplatvormi Oost-Nederland (ON) toel ja millega on nad kõikjal üle Hollandi jutustanud lugu tööstushoonete pärandist. Veel on BOT ja ON koos loonud lavastuse „MIJN FAUST” – toore muusikalise tõlgenduse Goethe klassikateosest, segatuna sortsu Tom Waitsiga.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman