Treff 2016: Planeet Muna

Autor: PuppetCinema

PuppetCinema (Iisrael)

Kasutades PuppetCinemale eriomaseid tehnikaid, luuakse tillukesel laval toimuvast etendusest video, mis kantakse otse ekraanile, taustaks elavad heliefektid. „Planeet Muna” ühendab endas miniatuursete nukkudega teatri intiimsuse ning kino grandioossuse, mis väärt eepilist kosmoseodüsseiat. Planeet Muna visuaalne maailm koosneb olmeesemetest ja orgaanilistest objektidest, käsitsi meisterdatud ja elektroonilistest detailidest, mis pöörlevale kandikule asetatuna moodustavad veidra kaadervärgi. Robot koos oma laeva ja isiklike asjadega on tehtud vanade stereote ja telefonide osadest, vedrudest ja muudest metallvidinatest. Mõned planeet Muna asukatest on voolitud savist, teised meisterdatud köögiviljadest.

„Planeet Muna” on armastuslugu süvakosmoses, mis toob vaatajani Robot-Kosmonaudi ja Talisibul-Tulnuka ootamatu sõpruse, agressiivse seenekarja ja ohtliku sulalaava – vulkaanilised praemunad. Lugu kantakse ette vähese tekstiga kõledas planeetidevahelises fantaasiamaailmas, mille asukad on kõik head ja armsad. Ja kõik näljased.

„Planeet Muna“ on üks geniaalsemaid lavastusi Capital Fringe Festivalil … Satute sellest vaimustusse! – DC Metro Theatre Arts

… leidlik, napakas ja hämmastamapanev lavastus … žanre-trotsiv vaatemäng …  Tuleb välja, et vaja on vaid natuke toiduaineid ja palju kujutlusvõimet. – Washington Post

Kasutades filmikunstiesteetikat, dokumentalisti teravat silma ja cinema verité’ võtteid, hoiavad PuppetCinema lavastused kindlakäeliselt publiku tähelepanu. Vaataja tunneb, et etendus sünnib otse tema silme ees. Piir reaalsuse ja fantaasia vahel ähmastub, publik näeks justkui kahekordselt. Kuid ärge laske end eksitada, kõige tähtsam on siiski lugu.

---

2009. aastal Iisraelis alguse saanud loominguline eksperiment on kasvanud missiooniks uurida dialoogi nuku- ja objektiteatri, filmi, heliefektide ja live-video vahel. PuppetCinema sündis soovist luua nende üksteist täiendavate meediumite vahel kunstiline sünergia, mis neil rõõmsalt koos eksisteerida ja õitseda laseks.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman