Treff 2016: FREEZE!

Autor: Nick Steur
Lavastaja: Nick Steur

Aeg-ajalt võib miski meie kuklakarvad täiesti püsti tõsta. Midagi hämmastavalt väikest, kaunist ja habrast. Just selline on „FREEZE!”. Lähenemisviisilt tagasihoidlik, ideedelt suur. Lapsena meeldis Nick Steurile kive üksteise otsa tasakaalu laduda. Ühel murdelisel hetkel oma kunstilises karjääris avastas ta selle oskuse taas ning lõi peadpööritavate kiviskulptuuridega lavastuse. Ei mingit liimi, tsementi ega muid trikke. Seda näha tähendab peaaegu uskuda… Kõige aluseks on keskendumine ja „tasakaalu leidmine iseenda ja kivi tahtejõu vahel”. Tema keskendumisest osa saades mõistame, et tõeline õnn peitub luksuses tegeleda vaid ühe asjaga.

Iga etendus on unikaalne, kõik balansseerivates kividest skulptuurid on improvisatsioonilised. – Nick Steur

Üks etendus nõuab publikult harva nii suurt tähelepanu, keskendumist ja ühist südamelööki. – The Morgen

Nick Steuri tähelepanuväärne performance-kunsti lavastus on haruldane ja ilus etendus, mis erineb kõigest seninähtust. – The Scotsman

---

Nick Steur on lõpetanud Maastrichti teatriakadeemia. Kuigi teda peetakse sageli eelkõige visuaalkunstnikuks, on talle oluline etenduse elava esituse aspekt: „Pean tähtsaks, et vaatajad teadvustavad olevikku ning iseenda kohalolu selles.” Tema tegevus ei seisne suurejoonelistes žestides, vaid funktsionaalsuses. Läbi juhtme ühendamise, eseme liigutamise või päikesevalguse muutmise suudab ta edasi anda vaevutajutavaid muutusi ajas ja ruumis. Ja võib-olla ka inimestes.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman