Treff 2016: Ave Fenix

Autor: Maria Baric

Treff 2016 festivali avalavastus

Maria Baric Company (Soome)

kontseptsioon, käsikiri, muusika ja lavastus Maria Baric
helikujundus Jaakko Autio 
valgus-, tule- ja pürotehniline kujundus Petri Saunio
tulenukkude kujundus Maria Baric, Petri Saunio, Nemanja Stojanovic
esitajad Jutta Aalto, Lauro Koskinen, Heli Ranki, Petri Saunio

Lavastus „Ave Fenix“ põhineb müüdil fööniksist – müstilisest linnust, kes tõuseb tuhast uuele elule. Tulilind fööniksi lugu jutustatakse lavastuses läbi lummava muusika, maagilise tulenukuteatri ja tuletsirkuse.

Etendusele eelneb rituaal koos publikuga
Legendi järgi tuleb imekaunis tulilind fööniks päästma neid, kes tema abi kõige enam vajavad. Enne etendust on publikul võimlus kirjutada tulilinnule salajasi sõnumeid – oma muredest, raskustest või koormatest, mille tahaks maja jätta, et saada edasi liikuda. Sõnumid kirjutatakse väikestele paberiribadele, mis asetatakse fööniksi tugevasse rauast südamesse. Kui tulilind lendab leekidesse ja ära põleb, saavad ka kõik mured ja kurbused tema südames tuhaks, olles lootuse ja uue alguse sümboliks. See on võimalus alustada uuesti ning leida endas jõudu ületamaks raskused, mille elu on meie teele veeretanud.

„Ave Fenixi” on kirjutanud ja komponeerinud auhinnatud soome helilooja, stsenarist ja nukuteatritegija Maria Baric. Idee vabaõhulavastusest koos rituaaliga on edasiarendus tema varasemast tööst, mis pälvis Soomes Thalia auhinna kui parim ja innovaatilisim lavastus aastal 2013. Seda prestiižset auhinda antakse iga kahe aasta järel tipptaseme kvaliteedimärgina rahvusvaheliselt edukatele, innovaatilistele ja erilistele lavastustele.

---

Maria Baric Company on tunnustatud etenduskunstitrupp, mis asutati 2006. aastal Helsingis. Teatritrupp on spetsialiseerunud visuaalteatrile, kombineerides omavahel muusikat, mitteverbaalset teatrit ja koreograafiat etenduse käigus loodavate illusionistlike elementidega läbi varjuteatri, „musta valguse teatri” ja nukuteatrikunsti fantaasiarikka kasutamise.
Kompanii püüab pidevalt leida uusi võimalusi kombineerimaks erinevaid kunstivorme, et luua inspireerivaid lavastusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Mitteverbaalse loojutustamise kaudu on Maria Barici teatrikompanii eesmärgiks juhtida publikut unistuste ja fantaasiate maailma ning luua maagilisi meeleolusid nii teatrisaalides kui ka vabas õhus.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman