Treff 2016: Ülemlaul

Autor: Põhineb Vanal Testamendil
Lavastaja: Ruslan Kudašov

Peterburi Suur Nukuteater (Venemaa)

kaaslavastajad Denis Kazatšuk, Viktoria Korotkova, Vassilissa Rutšimskaja & Anatoli Gutšin
kunstnik Marina Zavialova
valguskunstnik Larissa Novikova
muusikalised kujundajad Vladimir Bõtškovski & Anatoli Gonje
mängivad Anatoli Gutšin, Anna Dontšenko, Roman Dadajev, Vassilissa Rutšimskaja, Maria Batrasova, Denis Kazatšuk, Anastassia Gritsai, Mihhail Ložkin, Maria Sumarokova, Dmitri Tšupahhin, Ales Snopkovski & Ivan Solntsev

Lavastus, mis põhineb Vana Testamendi kõige vastuolulisemal, salapärasemal ja luulelisemal osal, ei ole lavaline ümberjutustus kuningas Saalomoni ja tema kallima armastusloost. Pigem on see uurimus armastuse metafüüsikast, milles intuitiivselt järgneme kahele inimesele, kes loovad üksteist oma armastusest, muutudes sel teekonnal Aadamaks ja Eevaks, Romeoks ja Juliaks, Pierrot’ks ja Colombinaks. Läbi liikumise ja nägemuste, inimeste, esemete ja nukkude saavad need armastusunenäod laval füüsilise kuju. Vaataja tunnetab lavastuse assotsiatiivsust ja sensuaalsust, kui avab oma meeled nägemuste ja emotsioonide irratsionaalsele tulvale.

---

Peterburi Suur Nukuteater on juba 84-aastane, kuid südamelt noor, valmis jätkama uute kunstiliste võimaluste otsimist ja võitlema nukuteatrit jälitavate stereotüüpide vastu. Teatri repertuaari kuuluvad erinevad lavastused nii lastele kui täiskasvanutele, nii klassikalised kui eksperimentaalsed, nii füüsilised kui muusikalised, nii nuku- kui ka draamalavastused „Kakukesest“ Shakespeare’ini.
2006. aastast on teatri pealavastaja arvukaid preemiaid pälvinud Ruslan Kudašov. Teatrielus algas uus etapp, kui Kudašovi juhendatud kursus Peterburi Teatriakadeemiast 2006. aastal nukuteatriga ühines. See „värske vere süst“ lükkas käima ridamisi eksperimente, mis kombineerisid erinevaid žanre ja tehnikaid, meelitasid teatrisse uut publikut, osalesid mainekatel festivalidel ning võitsid mitmeid auhindu.
Kudašov on sõnastanud teatri missiooni järgnevalt: „Osaleda visuaalse teatri elava tänapäevase keele loomises, tuginedes ajatutele moraalinormidele; toetada kunstniku subjektiivsust, isiksuse ainulaadsust; säilitada lojaalsust nukukunstile; õpetada usku, tolerantsust ja armastust.”


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman