Teisest silmapilgust

Teater: Vene Teater
Autor: Paavo Piik ja Mari-Liis Lill
Lavastaja: Paavo Piik ja Mari-Liis Lill
Esietendus 27. aprillil 2016

Kunstnik Evi Pärn
Muusikaline kujundaja ja helilooja Aleksandr Žedeljov
Valguskunstnik Priidu Adlas
Osatäitjad Anu Lamp, Liis Lass, Märt Pius, Veiko Tubin, Tatjana Kosmõnina, Sergei Furmanjuk, Dmitri Kosjakov & Aleksandr Žilenko 

Idee teha lavastusi koos eesti teatritega on Vene Teatri näitlejatele alati ligitõmbav olnud: meil on olnud edukaid projekte NUKU Teatri ja Von Krahli Teatriga; mõte töötada koos Linnateatriga, mis on vaatajate eriline lemmik – pileteid nende etendustele on väga raske saada – on äärmiselt ahvatlev. Ja nagu meile tundub, on see idee realiseerunud väga huvitavalt.

Aga kõigepealt pealkirjast „Teisest silmapilgust / Со второго взгляда ” – mida see tähendab? Algul arvame üht, pärast hoopis muud? Aga nii elus ju on: algul on inimene sulle peaaegu et vastik, kõik temas ärritab sind, aga hiljem saab ebameeldivusest armastus, lausa elu armastus.
Me otsustasimegi sellest vaatepunktist lähtudes vaadelda kahe rahvuse, kahe kultuuri, kahe elu- ja käitumislaadi vaheliste suhete võimalust. Mida arvavad eestlased venelastest ja mida arvavad venelased eestlastest? Jätame kõrvale kõik banaalsused, kõik kinnistunud stereotüübid, tegeleme probleemiga kunsti abil …

Niisiis, rühm vene näitlejaid võttis teatrilabori raames ette eesti keele õppimise ja rühm eesti näitlejaid hakkas õppima vene keelt. Selle kõrval kohtusid lavastuse autorid tuntud inimestega, et küsida nende arvamust rahvaste lähendamise võimaluse ja võimatuse kohta. Ekspertide hulgas oli Andrei Hvostov, Yana Toom, Sveta Grigorjeva, Ilmar Raag, Juhan Kivirähk, Margarita Kornõševa, Jevgeni Ossinovski, Nikolai Karajev, Jelena Skulskaja ja teised.

Lõppude lõpuks – vaieldes, arutades, mõeldes – jõudsime järeldusele, et oleme valmis teatrietenduse vormis vaatlema mõningaid valupunkte, mis on seotud eestlaste ja venelaste suhetega meie maal. Meie lõppeesmärk on armastuse otsing teisest, teravamast pilgust.
 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman