Teatteri Vanha Juko: Kullervo

Teater: Rakvere Teater
Autor: Aleksis Kivi
Lavastaja: Lauri Maijala

Aleksis Kivi
Kullervo
3 teatri koostööprojekt

Lavastus ja dramatiseering Lauri Maijala
Lavakujundus Perttu Sinervo
Osades Erni Kask, Tanjalotta Räikkä, Sakari Tuominen ja Maruska Verona
Tootjad Teatteri Vanha Juko, Teatteri Telakka ja Rakvere Teater

Eesti esietendus T, 30. septembril 2014 kell 19 Rakvere Teatri väikses saalis. Järgmised etendused 1.-4. oktoobrini Rakveres, Pärnus ja Tallinnas.

Perekond. Ema, kes on sama lai kui pikk. Isa, kellele kuulub kümme meetrit diivanit. Murdeeas tütar, kes avastab iga päev midagi toredat oma keha kohta. Seega perekond, kus kõik on nii, nagu peab.

Kõik on nagu olemas, aga midagi on siiski puudu. Täiuslikust perest on puudu poeg. Poiss, kes mõnda aega tagasi müstiliselt kaduma läks. Poeg, keda keegi enam tagasi oodata ei oska. Argine luitunud paradiis jätkub, kuni juhtub see, mida keegi võimalikuks ei pidanud – sisse astub kummaline noormees, kes ütleb enda olevat Kullervo, too kadunud laps. Kadunud poeg võetakse pisarsilmil vastu ja pere on jälle koos.

Aga noormehe pilgus kumab mingi kummaline helk. Ja see viib pere endast välja.

Aleksis Kivi teosel põhinev „Kullervo“ on lavastaja ja dramatiseerija Lauri Maijala käe all muutunud looks, mis hüppab pea ees soome keskklassi õudusunenäkku. See on satiir perekonna, rahva ja kapitalismi kasvatatud lapsest, keda valitseb müütilise Kullervo hing. Hing täis kibedust ja viha, iha ja halastamatut omakasu. See on laps, kellega enam mitte keegi hakkama ei saa.

„Kullervo“ kaasprodutsendid on Lahti Vanha Juko ja Rakvere Teater. Projekti raames esietendusid kõigis kolmes teatris piiripealseid probleeme käsitlevad lavastused, mis moodustavad temaatilise triloogia. Lisaks „Kullervole“ kuuluvad triloogiasse Teater Telakka lavastus „Petroskoi“ ning Rakvere Teatri lavastus „köök/keittiö“. 2014. aastal siirduvad seni koduteatrites mängitud lavastused külalisetendustele partnerteatritesse.

Kolme teatri koostööprojekt pälvis Soome riikliku teatripreemia.Täppisotsing
September 2014
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman