Teater Sovremennik: Kahekesi kiigel

Autor: William Gibson
Lavastaja: Galina Voltšek, Pavel Kaplevitš

Kunstnik Pavel Kaplevitš
Koreograaf Tatjana Tarasova
Valguskunstnik Damir Ismagilov
Helikujundaja Sofia Kruglikova

Osades Tšulpan Hamatova ja Kirill Safonov

Galina Voltšek pöördub 53 aasta möödudes taas tagasi William Gibsoni teose poole, mis kunagi andis noorele näitlejale tõuke oma esimese lavastuse loomiseks.

Esimese „Kahekesi kiigel“ esietendus toimus 1962. aastal. Selles mängisid näitlejad Tatjana Lavrova ja Mihail Kazakov. 1970ndate lõpus lülitati lavastusse Jelena Jakovleva ja Nikolai Popkov/ Aleksandr Kahun. „Kahekesi kiigel“ püsis Sovremenniku laval veidi alla kolmekümne aasta.

Lavastaja Voltšeki debüüt oli niivõrd edukas, et see etendas olulist osa tema edasises elus – ta hakkas aktiivselt tegelema lavastamisega ning see asjaolu mängis otsustavat osa ka siis, kui trupp valis ta 1972. aastal ühehäälselt teatri kunstiliseks juhiks.  

„Mul tekkis tungiv vajadus pöörduda tagasi „Kahekesi kiigel“ poole. Justnimelt pöörduda tagasi, aga mitte korrata näitemängu. Ausalt öeldes mäletan ma seda halvasti. Vaatamata sellele, et etendus oli väga pikka aega erinevate näitlejakoosseisudega Sovremenniku laval, on saatuse iroonia, et sellest pole jäänud salvestusi. Ainult õhuke pakike must-valgeid fotosid. Niisiis tegime selle etenduse nii-öelda nullist koos näitlejate ja terve meeskonnaga, kes olid minuga uue „Kahekesi kiigel“ loomisel,“ rääkis Galina Borisovna ajakirjanikele esietendusele eelõhtul.

Voltšek lisab, et tema arvates on just praegu tähtis pöörduda tagasi selle läbitungiva armastusloo juurde, kuna ühiskond on väsinud agressioonist ja valust. Näha seda kõike tänapäeva inimese silmade läbi. Heita terane pilk inimesse kui sellisesse, tema jõusse ja nõrkusse, tema vajadusse armastada ja olla armastatud, see jääb temaga alatiseks, olenemata sellest, mis toimub meie ümber.

See, et Gittelit hakkab mängima Tšulpan Hamatova, otsustati kohe. Lavastaja otsis oma uut Jerryt ja valik langes Kirill Safonovile, kes on vaatajatele hästi tuntud oma filmirollidega. See ei ole Kirilli esimene teatritöö. Ta on teinud koostööd Majakovski nim. teatriga, Stanislavski nim. teatriga ja Iisraeli Gešeri teatriga. “Kahekesi kiigel“ on näitleja omamoodi tagasipöördumine vene repertuaariteatri territooriumile.


Lisainfo:
Vanusepiirang 12+
Kestus 3 h 15 min, vaheajagaTäppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman