Tantsukompanii Un Yamada: Monaka

Autor: Un Yamada
Lavastaja: Un Yamada
Külalisetendused 2. ja 4. mail 2017 ERMis ja Vaba Lava teatrikeskuses

Muusikaline kujundaja Satoru Wono
Kostüümikunstnik Yuko Ikeda
Valguskunstnik Yukiko Sekine
Laval Toru Hasegawa, Toshihiko Jo, Yoko Mita, Mayu Yamazaki, Chisa Hirosue, Llon Kawai, Yuki Nishiyama, Sayuri Iimori, Kota Kihara, Naoyuki Sakai, Chinami Ito, Masashi Koyama ja Ayako Yamashita.

Mai alguses korraldab Vaba Lava koostöös koreograaf Teet Kasega Jaapani Kuldse nädala, mille tippsündmuseks on Un Yamada "Monaka".

Lavastuse kontseptsiooniks on jaapanlaste kui põllumajanduslike inimeste elurütm. "Monaka" märksõnadeks ja sõnapaarideks on pühalik stiil ja elujõud, individuaalsus ja kontroll, antiikaeg ja tänapäev. Lavastuses mängitakse aja ja rütmidega, liikumise ja inimfüüsisega, ning mäluga kui kõike kandva ja talletava, samas manipuleeritava ja pidevas muutumises oleva mõistega. Muusika on "Monakale" loonud Satoru Wono ning muusika ideed sisaldavad austusavaldust Joseph-Maurice Raveli komponeeritud teosele “Pavane pour une infante défunte”. Monaka tähendab traditsioonilisi jaapani maiustusi, mis sisaldavad oakreemi kahe kõva lehttaignakihi vahel.

Etenduse pikkus ca 60 min.

Tantsukompanii Un Yamada, mille asutas Un Yamada Tokyos 2002. aastal, stimuleerib vaatajate intelligentsust ning tundlikkust teravmeelse ja unikaalse koreograafia, täpse struktuuri ja tantsijate elava füüsilisusega. Kompanii Un Yamada juht, koreograaf ja tantsija Un Yamada on sündinud Jaapais, pärast iluvõimlemis-, balleti ja butoh-treeninguid alustas t 1996. aastal koreograafi karjääri. Alates 1998. aastast on ta aktiivselt tegutsenud ka soolotantsijana. Inspiratsiooni ammutab Un Yamada muusikast, visuaalkunstist, kirjandusest, akadeemilistelt aladelt, moest ja keha mitmekesisest liikumisest. Tema tundlik, energiline ja dünaamiline tants on äratanud tähelepanu kogu maailmas ning seda ei saa kirjeldada kui lihtsalt nüüdistantsu või butoh't (jaapani moderntants). Un Yamada käib etendusi andmas nii Jaapanis, Aasias, Euroopas ja Lähis-Idas, ta on loonud ka valdkondadeüleseid töid, mis hõlmavad muusikat, draamat, ooperit ja traditsioonilisi etenduskunste. 2013. aastal pälvis Un Yamada 8. Jaapani Tantsufoorumi auhinna. 2014. aastal määrati ta Jaapani kultuurisaadikuks Ida-Aasias ning autasustati Haridusministeeriumi kaunite kunstide New Face ("uue näo") auhinnaga.

Tantsukompanii koduleht: http://yamadaun.jp/

Un Yamada trupi esinemised Eestis toimuvad tänu Agency for Cultural Affairs of Japan ja Art Council Tokyo ja Economy Hotell

Täpne info Jaapani Kuldse nädala kohta Vabal Laval alates aprillist Vaba Lava kodulehel ja Facebookis.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman