Tampere teater Telakka: Petroskoi

Teater: Rakvere Teater
Autor: Ari Numminen
kolme teatri koostöölavastus

Lavastus ja koreograafia Ari Numminen
Lavastaja asistent Jussi Sorjanen
Valguskunsntnik Katja Muttilainen
Kostüümikunsntnik Tiina Helin
Muusika Antti Raekallio
Osades Minja Koski (Vanha Juko), Jussi-Pekka Parviainen (Telakka), Petri Mäkipää (Telakka), Kaisa Sarkkinen (Telakka) ja Mait Joorits (Rakvere Teater)

Kuidas on võimalik ellu jääda ida ja lääne, vaesuse ja rikkuse, vana ja uue piirialadel? Petroskoi on mosaiik rütmist, muusikast ja liikumisest. See on ood väikerahvaste elujõule ja pea patoloogilisele vajadusele laulda, tantsida ja jutustada lugusid.

Mida te teate minust, minu rahva ajaloost, minusugustest inimestest. Kui ma olin noor ... mul ei olnud mitte midagi ... saate aru ... mitte midagi. Mitte midagi peale enda käte – vaat nende käte. Kas te teate ... kas te saate aru, mida see tähendab? Kui inimesel ei ole mitte midagi. Ainult tema käed. Mida te teate! Mida te teate minust, te paksud kapitalistidest põrsanäod! Tule siia, tule siia, ma näitan sulle, mida need käed teha suudavad, ma näitan, mida ma võin nende kätega teha ... mida te teate. Te ei tea mitte midagi ... mitte midagi te ei tea ... mitte midagi!“

Tampere teatri Telakka lavastus „Petroskoi“ on osa kolme teatri – Tampere Telakka, Lahti Vanha Juko ja Rakvere Teatri mitmeaastasest koostööprojektist. Projekti raames esietendusid kõigis kolmes teatris piiripealseid probleeme käsitlevad lavastused, mis moodustavad temaatilise triloogia. Lisaks Tamperes lavastatud „Petroskoile“ kuuluvad triloogiasse veel Lahti Vanha Juko lavastus „Kullervo“ ning Rakvere Teatri lavastus „köök/keittiö“. 2014. aasta kevadtalvel siirduvad seni vaid koduteatrites mängitud lavastused külalisetendustele partnerteatritesse.

Kolme teatri koostööprojekt pälvis Soome riikliku teatripreemia.

Etendus on soome keeles ja tõlgitakse tiitrite abil eesti keelde.Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman