Talveöö unenägu: Kuningannamängud (FIN)

Teater: Tallinna Linnateater

Teatrifestival Talveöö unenägu 2014: Tõsised mängud

Kuningatarleikit

Antti Mikkola

Autor ja lavastaja: Antti Mikkola
Kostüümid: Antti Mikkola ja trupp
Muusikaline kujundus: Antti Mikkola, Jaakko Suutari
Valgus: Tiiti Hynninen

Mängivad: Karoliina Kudjoi, Antti Mankonen, Tanja-Lotta Räikkä

Soome keeles, eestikeelsed subtiitrid.
Etendus kestab 2 tundi 15 minutit.
Mängukoht: Taevalava (Tallinna Linnateater)

Pealkiri „Kuningannamängud” kõlab nagu üks kaardimäng, aga tegelikult püüavad kuningannat mängida kolm Soome naist. Tegemist on 36-aastase näitleja-näitekirjaniku-lavastaja Antti Mikkola musta komöödiaga, mis esietendus 2012. aastal Tampere Telakka teatris.

Soome teatris juhtub pidevalt huvitavat ja Mikkola lavastus toob välja mitmeid sealse teatri tugevaid külgi. „Kuningannamängud“ on sotsiaalselt tundlik, laval kujutatakse praegu elavaid inimesi ning tehakse seda põhjamaale omases karges groteskses võtmes. 

Tegemist on lavastusega, kus naised peavad ühel või teisel moel loobuma naisest iseendas. Naiste mõningase mõjuvõimu saavutamine poliitikas ja ühiskonnas on toonud kaasa huvitavaid kaasnähtusi – naiste tõsiseltvõetavus on vaieldamatult küsitavam kui meeste puhul. Kas me suhtume naiste poolt tehtud vigadesse teisiti kui meeste omadesse? Kas me mõistame naiste üle kohut erinevalt sellest, kuidas me mõistaksime kohut meeste üle?

Lavastuses „Kuningannamängud” kohtume me kolme naisega: parlamendiliikmega, kes tahab olla minister, endise olümpiavõitjaga, kes tahab olla parlamendiliige, ning nelja lapse emaga, keda süüdistatakse oma abikaasa mõrvas. Kõik tegelaskujud põhinevad reaalselt Soomes elavatel prototüüpidel, kuid autor-lavastaja Antti Mikkola on saanud inspiratsiooni ka Maria Stuardi ning Elizabeth I eludest. „Käies vabalt ümber soorollidega, köidab „Kuningannamängud“ oma terase teksti ja vaimuka musta huumoriga,“ kirjeldab Helsingi STAGE festival ühte oma eelmise aasta hitti. 

NB! Lavastus ei sobi alla 14-aastastele vaatajatele!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman