Talveöö Unenägu 2018: Alvis Hermanis. Läti armastus

Teater: Tallinna Linnateater
Autor: Riia Uus Teater
Lavastaja: Alvis Hermanis

Kunstnik ja kostüümikunstnik: Monika Pormale
Helilooja ja muusik: Jēkabs Nīmanis
Laulja: Andris Keišs

Osades: Guna Zariņa, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņš, Kaspars Znotiņš

Esietendus 15. septembril 2006
Kestus: 4 h 15 min, kolmes vaatuses
Etendus on läti keeles, sünkroontõlkega eesti ja vene keelde.

Lavastuse algseks teemaks, mille arendamisega tegeleti terve aasta, oli inimeste kohtumine tutvumiskuulutuste kaudu. Kogu trupi ühise pingutuse tulemusena sündis lavastus Lätist ja lätlastest, üksildusest, naistest ja meestest. Sõnulseletamatust igatsusest armastada ja olla armastatud. Praegusest internetti kolinud ajastust, mil tõelised kohtumised muutuvad üha enam „luksuseks“. Aga niisamuti imedest, mida elus kõikidele näilistele takistustele vaatamata siiski juhtuda võib. Sünnivad imed ju ennekõike just inimeste vahel.

„Läti armastus“ põhineb tõestisündinud lugudel ja näitlejate endi fantaasiatel. Intervjuude ja kohtumiste käigus kogutud materjale – isiklikke lugusid, kirju, fotosid – kasutati näitlejate kujutlusvõime käivitamiseks. Nii puhuti elu sisse lavale ilmuvatele värvikatele karakteritele, kes pakuvad muheda huumoriga äratundmisrõõmu igale vaatajale, sõltumata vanusest või päritolust.

Lavastus koosneb kolmeteistkümnest stseenist, millest igaüks kujutab erinevat kohtumist ja erinevat ühiskonnakihti. Kõik tegelased esindavad tõepäraseid isiksusi, keda võime iga päev enda kõrval märgata, olgu siis Riia linnas või miks mitte ka mõnes Eestimaa alevikus. Jah, lõpuks võiks üle Euroopa publiku sooja vastuvõtu osaks saanud „Läti armastuse“ pealkiri samamoodi olla ka „Eesti armastus“. Või siis „Inimese armastus“. Hermanise juhitud trupp on loonud lavastuse meist kõigist – ja teinud seda hämmastava nüansitaju ning empaatiavõimega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman