Taevast sajab kõikseaeg kive

Teater: VAT Teater
Autor: Paul-Eerik Rummo
Lavastaja: Raivo Trass
sõnalavastus
Esietendus 31. märtsil 2016 Rahvusraamatukogu suures saalis

Anakronistlik capriccio ehk ajalooväline lustmäng kahes vaatuses
(J.Krossi "Taevakivi" ainetel)

 
Lavastaja assistent: Laura Kalle
Kunstnik: Riina Vanhanen
Valguskunstnik: Sander Põllu
Muusikaline kujundaja: Peeter Rebane

Osades: Maarja Mitt, Kristiina-Hortensia Port, Lauli Otsar, Laura Kalle, Raivo E. Tamm, Ago Soots, Lauri Saatpalu, Tanel Saar ja Meelis Põdersoo

Kristjan Jaak Peterson oli nii tähenduslik kirjamees, et tema sündi tähistatakse iga-aastaselt emakeelepäevaga.
Keelemees Otto Wilhlem Masing ei jää Petersonist tähtsuse poolest maha – lõi ju just Masing eesti keele õ-tähe, muist tegudest rääkimata.
Neid kahte aga ei tasu kohe kindlasti segamini ajada Jaagu ja Ottoga, kes seiklevad selles lavastuses. Need Otto ja Jaak ajavad küll samamoodi suuri asju, kuid neil tuleb lisaks rinda pista hoopis põletavama küsimusega: mis aega ja kohta nad on küll sattunud?
Näidendi autor Paul-Eerik Rummo, tõukudes päris-ajaloost ja Jaan Krossi romaanist „Taevakivi”, on loonud kireva, piirideta ja aastanumbriteta maailma, kus inimesed võivad elada igavesti – hoopis olulisemaks saab, kas täituvad nende eesmärgid ja unistused. Kas taevast alla sadanud kivi osutub märgiks kõrgemate jõudude soosingust? Kas imagoloogidel õnnestub muuta üks lahe noormees Jaak suurte rahvuslike püüdluste ikooniks? Kas Otto kaitseingellik abikaasa Cara jääb oma mehe kõrvale või leiab hoopis uue missiooni, mis seondub Jaaguga?
„Taevast sajab kõikseaeg kive” on tihedalt läbi põimitud tsitaatide ja mütoloogiatega ning viib vaatajad nii Tartusse kui Itaaliasse, Tuule kõrtsust Neverlandini välja. Seda vaatama tulles unustage kõik, mida päris-ajaloost teate.

NB! Hilinejad saali ei pääse!


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman