TREFF 2015: Vaata luulet

Külalisetendus 4. juunil 2015 NUKU teatri väikses saalis

Jordi Bertran Company
HISPAANIA

N 04.06 kell 11.00
NUKU teatri väikeses saalis
kestus 1 h
vanusele 7+
vähese tekstiga (inglise keeles)

Jordi Bertran, keda maailmas tuntakse kui marioneti- nuku- ja objektimanipulatsiooni suurmeistrit, toob lavale rea tähtedel põhinevaid tegelasi.

„Vaata luulet” on lummav etendus. Iga lavanurk täitub erakordse virtuoossusega, mis on aastatepikkuse töö tulemus. Lihtsad tähed ärkavad laval ellu ning muudavad läbi meisterliku käsitsemise žestid värssideks ja värsid emotsioonideks.

Lavastus on inspireeritud katalaani poeedi Joan Brossa luule maagiast, kasutades Brossa tähestiku magnetismi, tähtedemängu, millega poeet oma piltluuletusi illustreerib. Etenduse alguses näeme laval näitlejat, kes kehastab poeeti. Tal on kaasas kohver täis vahtkummist tähti, mille helide ja kujudega ta mängima hakkab ning avastab et tähtede abil võib luua luulet, ilma et peaks moodustama sõnu. Kitarri ja laulude abil loob ta ellu ärkavate tähtedega sooja suhte, tekitades lavale maailma täis karaktereid, koreograafiat, huumorit ja draamat. Nii näitab ta, et tähtede ülesanne ei ole pelgalt pabereid ja arvutiekraane täita. Nad on võimelised looma maailma tulvil hingematvat lihtsust ja õrnust.

Jordi Bertranasutas endanimelise teatritrupi 1987. aastal, eesmärgiga tutvustada nukuteatrikunsti ning püüdes jõuda eeskätt just täiskasvanud vaatajani. Tänu mitmete artistide pingutustele ja edukatele koostööprojektidele on Companyia Jordi Bertran tänaseks üks mainekamaid Hispaanias. Teda on tunnustatud arvukate riiklike ja rahvusvaheliste auhindadega.

Jordi Bertran on osalenud maailma kõige olulisematel etenduskunstide festivalidel, esinenud enam kui viiekümnes riigis ning töötanud ka televisioonis. La Casona teatrikoolis juhendab ta nukumeisterdamise ja -manipulatsiooni kursusi ning on läbi viinud töötubasid mitmel pool maailmas.

Barcelonas asuv El Taller del Parc on Companyia Jordi Bertrani loomekeskus, kus valmistatakse, äratatakse ellu ja hoitakse kõiki trupi marionette ja lavastusi. Keskus korraldab ka töötubasid nukuteatri erinevates valdkondades: nukkude meisterdamine ja käsitsemine, aga ka valgustus, kostüümid ja muud tehnilised alad. Tehes koostööd trupiga seotud professionaalidega, pakub keskus nii etenduste loomiseks kui proovide tegemiseks pinda ka teistele nukutruppidele.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman