TREFF 2015: Väljalõige

Autor: Yael Rasooly
Külalisetendus 5. ja 6. juunil 2015 Von Krahli teatri saalis

kestus 50 minutit


Kui kõik teised on juba koju läinud, jääb üksik sekretär veel kontorisse. Oma väikesest töönurgast põgeneb ta vanadest filmiajakirjadest lõigatud fotode abil unistuste maailma. Seal on ta glamuurne 40ndate filmitäht, kes leiab lõpuks oma tõelise armastuse. Kuid loo arenedes, kui fantaasia ja reaalsus kokku põrkavad, saab tema romantilisest unelmast hitchcockilik õudusunenägu!
See ühe-naise-show paljastab romantilistes fantaasiates peituvad kinnisideed ja ohud. Mustvalge kino keel on kantud ajaleheväljalõigete ja objektiteatri “madaltehnoloogilisse” maailma, tekitades pinge, mis on absurdne, valus ja humoorikas.

1983. aastal Jeruusalemmas sündinud Yael Rasooly on saanud klassikalise laulja hariduse ning täiendanud õpinguid Londonis teatrikujunduse erialal. Oma unikaalset teatrikeelt hakkas ta välja arendama Jeruusalemma Visuaalteatri Koolis, kus õppis lavastamist, nukuteatrit ja kujundust ning mille lõpetas kiitusega.
Alates 2006. aastast on Yael loonud teatrilavastusi ning osalenud tuntud rahvusvahelistel festivalidel Euroopas, USAs, Lõuna-Ameerikas ja Kaug-Idas. Yaeli teatrikeeles sulanduvad erinevad teatrivormid, nuku- ja visuaalkunst ning muusika.
Tema soololavastus “Väljalõige” on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu ning osalenud rohkem kui 30 rahvusvahelisel festivalil, teiste seas rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil Charleville-Mézières’is, festivalil Schaubude Berlin, Silkeborgi nukuteatrifestivalil Festival of Wonder ning vendade Formanite teatrilaeval Prahas.
Lisaks teatritööle on Yaelil ka rahvusvaheline lauljakarjäär. Tema mitmekülgsesse repertuaari kuulub nii keskaegset ja klassikalist kui ka džässmuusikat ning tema etteasted ulatuvad väikestest õdusatest kontsertidest ülesastumisteni tuhandete kuulajate ees.

Yael juhendab tihti täiskasvanute nuku- ja objektiteatri töötubasid, kus käsitleb ka lauluhääle kasutamist, ning peab loenguid nii nuku- ja objektiteatrist tänapäeva teatrimaastikul kui ka iseenda loomingust ja kunstnikuteest. Teda on kutsutud õpetajaks ja lektoriks näiteks New Yorgi Ülikooli, Muhlenbergi Kolledžisse, UQAM-i (Université du Québec à Montréal) ja Praha Näitekunstiakadeemiasse DAMU.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2020
E T K N R L P
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman