TREFF 2015: Tutu

Autor: Marie Raemakers, Rob Logister
Külalisetendused 6. juunil 2015 Kanuti Gildi SAALis

vanusele 6+

kestus 50 minutit
tekstita

Lummav kogupereetendus, kus sulavad kokku “võlulaternad” ehk laterna magica projektorid, tants, grammofon ja elav muusika.

Selle nüüdisaegse projektsioonietendusega viib Lichtbende teid 1920.–30. aastatesse.„Tutu“ on eeskätt pidusöök silmadele ja kõrvadele. Jalas punased kingad, tantsib noor tüdruk kõiki tolle ajastu tantse – tangost stepptantsu, vodevillist peotantsu ja klassikalisest balletist Bauhausi balletini. Vaatajad saavad osa tema muredest ja rõõmudest sellel suurte muutuste ajastul. Tants, mida tol ajal kujundasid isikliku vabaduse püüdlused, arenev tehnoloogia ja huvi teiste kultuuride vastu, peegeldab tema elu.
Lichtbende haarab teid kaasa imelisse ja rütmikasse tantsuetendusse, milles kujutised kantakse laterna magica projektorite abil hiiglaslikule ekraanile. Projektsioonide loomiseks manipuleeritakse nii käsitsi kui mehhaaniliselt igapäevaste esemete ja materjalidega. Need kujutised kannavad endas vastupandamatut avastamisjanu. Näitlejad, kaks neist projektoritega ja kaks pillidega, seisavad ekraani ees ning kõik, mis nad teevad, on publikule nähtav.

2010. aastal loodud performance‘i-kunsti rühmitusse Lichtbende kuuluvad kunstnikud Marie Raemakers ja Rob Logister ning muusik ja helilooja Axel Schappert. Kollektiiv loob nüüdisaegseid performance‘eid, kombineerides laterna magica projektsioone ja elavat muusikat. Lichtbende on välja kasvanud kahest kollektiivist, teatritrupist Musiscoop ja kultuuriõpetuse rühmitusest Projectie Project. Üle kahekümne aasta eksperimenteerimist valguse ja varjuga mõlemas rühmituses viis lõpuks Lichtbende loomiseni. Haridusprojektides on sündinud mitmed üllatavad kujutised, millest mõned on jõudnud ka Lichtbende etendustesse. Laste imestus, huvi ja see, kuidas nad kogevad projitseeritud kujutisi, on etenduste loomisel üheks põhiliseks lähtepunktiks.

Ühendades teatrit, visuaalkunste ja muusikat, loob Lichtbende etendusi, mis sarnanevad eelkõige varajase filmiga. Vanad analoogseadmed nagu laterna magica projektor, väntorel ja grammofon elustuvad üllataval viisil. Objekti- ja varjuteatri maailmas ainulaadsed Lichtbende etendused on lummanud lugematuid vaatajaid üle kogu maailma.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman