TREFF 2015: Turlututu

Autor: Hervé Tullet
Lavastaja: Matija Solce
Külalisetendused 5. juunil 2015 NUKU teatri ovaalsaalis

dramaturg MATEJA BIZJAK PETIT
valguskujundaja MATIJA SOLCE
esitaja MAJA KUNŠIČ

kestus 35 minutit
vanusele 2+
tekstita

Turlututu! Kus sa oled? Oled sa siin? Siin oledki! Oledki sina! Oled Turlututu!
Turlututu on täiesti kadunud. Ta kukkus välja raamatust ja kadus. Aga kuidas peaksime ta üles leidma, kui ta võib olla väiksem kui kirp või kõrgem kui kirikutorn? Kuidas peaksime teda otsima, kui ta võib hetkega värvi muuta, kosmosesse lennata või õigeid võlusõnu lausudes lihtsalt õhku haihtuda? Kuidas? Tegelikult päris lihtsalt. Oleme kõik Turlututu! Ja püüame ta kinni!

See nukulavastus kohvris põhineb Turlututu seiklustel. See on tegelane, kelle on paljude aastate jooksul välja arendanud tunnustatud prantsuse illustraator ja kirjanik Hervé Tullet. Turlututu on elav, dünaamiline, kelmust täis, sõbralik, leidlik ja pakatab uutest ideedest. Kui raamatut lugedes seda keerata, kukub tegelane paremale poole; kui nuppu vajutada, kustub järgmisel leheküljel tuli; kui puhuda, kaob raamatu järgmiselt leheküljelt kõik soovimatu. Etenduses kukub tegelane raamatukaante vahelt lavale ja eksib kohe ära. Teda otsides leiavad vaatajad end Turlututu fantaasiamaailmas, kus nende silme all hakkab lahti rulluma teatrimaagia. Puhudes, plaksutades, silmi sulgedes, esemeid ellu äratades ning läbi oma intuitiivse leidlikkuse ja tundlikkuse muutuvad lapsed etenduse aktiivseteks osalisteks. Läbi lavastamise, tõlgendamise ja tehniliste ideede elustub nukumäng kõikidel tasanditel. Väike Turlututu ärkab laval ellu peaaegu sõnatult, taustaks veidi lavakujundust ning külluses mängulisust ja kujutlusvõimet. Just seepärast jääb ta vaatajatega ka peale etenduse lõppu. Ja kus siis õieti on  Turlututu? Kõikjal! Ta on täpselt see, kellena teda ette kujutasime!

Ljubljana Nukuteater on Sloveenia juhtiv nukuteater. Kuues eri paigas etendatakse nuku- ja draamalavastusi nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Teater, mis toob igal aastal välja kümme uut lavastust, korraldab ka kaht festivali, mis toimuvad vaheldumisi iga kahe aasta järel rahvusvaheline nukuteatri festival LUTKE ja riiklik laste ja noorte etenduskunstide festival Kuldne Varras. Ljubljana Nukuteatri üheks oluliseks ülesandeks on aidata säilitada sloveenia rikkalikku nukukunstipärandit,  millega 2014. aasta sügisest saab tutvuda uues Nukumuuseumis Ljubljana lossis.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman