TREFF 2015: Topeltpilt

Autor: Ville Walo, Sungsoo Ahn
Lavastaja: Ville Walo, Sungsoo Ahn
Külalisetendus 6. juunil 2015 Vene teatri suures saalis

TALLINN TREFF FESTIVAL 2015 PEAESINEJA
autorid Ville Walo (Soome) ja Sungsoo Ahn (Lõuna-Korea)
esitajad WHS ja Sungsoo Ahn Pick-up Group

lavastajad SUNGSOO AHN ja VILLE WALO
koreograaf SUNGSOO AHN 
valguskujundaja JERE MÖNKKÖNEN 
lava- ja kostüümikujundaja ANNE JÄMSÄ 
helikujundaja SAMULI KOSMINEN 
laval JUHEE LEE, SOOIN PARK, BORAM KIM, KUNGMIN JANG, SOYOUNG CHOI, VILLE WALO

kestus 1 h
tekstita

Plastiline kirurgia läbi tantsu ja nüüdistsirkuse

Tantsu ja objektiteatrit ühendav lavastus toob esile vastuolu ebarealistlike ideaalide ja tegelike inimeste vahel. Selles peegeldub tänapäeva tegelikkus: nägusid moonutatakse nii, et need vastaksid maailmas aktsepteeritud iluideaalile.
Koondades balleti-, nüüdistsirkuse- ja tänavatantsuartiste, pakub „Double Exposure” („Topeltpilt”) vaatajatele ainulaadse elamuse, mis on tulvil üllatusi. Tantsu ja objektiteatrit ühendav lavastus peegeldab tänapäeva reaalsust: Korea ilukirurgia operatsioonitoas muudetakse aasiapäraseid näojooni, et need vastaksid globaalsele ettekujutusele perfektsest näost. Pannes esinejate õlgadele tantsima plastikust näod, toovad ühetaolised nukunäod esile identsuses peituva võõrapärasuse. Lavastus segab klassikalise muusika elemente elektrooniliste rütmidega ning liigub elegantselt groteskselt õuduselt ja meelelahutuselt peene aasia tantsu juurde.

Ainulaadne koostöö ületab piire

„Double Exposure” on aastapikkuse koostöö tulemus. Korea tantsutrupp Sungsoo Ahn Pick-Up Group ja Soome nüüdistsirkuse trupp WHS alustasid koostööprojektiga 2011. aasta suvel. Kaks truppi kohtusid läbi Korea ja Soome ühendvõrgustiku projekti. Leides teineteise töödest inspiratsiooni, hakkasid artistid koguma ideid ühise lavastuse loomiseks.
Proovide käigus on kõik osalised avanud end uutele töövõtetele ja perspektiividele. Sarnasuste ja erinevuste vastuolu on sünnitanud uusi ideid. Vaimustav, naljakas ja kohati isegi hirmutav võõristustunne on muutunud lavastuse teema ja ülesehituse lahutamatuks osaks.

WHS on üks Soome nüüdistsirkuse teerajajaid ning rahvusvahelisel areenil üks aktiivsemalt tegutsevaid soome etenduskunstitruppe. Sungsoo Ahn Koreast on tegelenud koreograafiaga üle kahekümne aasta. Praegu juhib Juilliardi kooli lõpetanud Ahn Korea Riikliku Kunstiülikooli koreograafiaosakonda.

Esietendus Helsingi Festivalil 18. augustil 2012.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman