TREFF 2015: Protsess

Autor: Franz Kafka
Lavastaja: Matija Solce
Külalisetendused 6. ja 7. juunil 2015 Patarei vanglas

Maribori Nukuteater
põhineb Franz Kafka “Protsessi” motiividel

lavastaja ja muusika autor MATIJA SOLCE
dramaturg JELENA SITAR CVETKO
valguskujundajad MILJENKO KNEZOCIMATIJA SOLCE
nuku- ja lavakunstnik PRIMOŽ MIHEVC
mängivad MIHA BEZELJAKMIHA ARH
NB! Etendused toimuvad Patarei vanglas

kestus 1 h
vähese tekstiga (eri keeltes)
sobilik vanusele 15+

Selles ajatus muusikalis-teatraalses lavateoses leiab publik end Franz Kafka “Protsessi” peategelase Josef K rollist. Lavastus tõstab vaatajat halastamatult ühest keskkonnast teise, tutvustab talle ühiskonna bürokraatiamasina töömehhanismi ning avab Josef K sisemaailma. Publik viiakse sündmuste keskmesse, sunnitakse alistuma protsessile ja võtma vastutuse kohtu meelevallas.
See dünaamiline lavastus tõlgendab Kafka loomingut läbi teatri, objekti, pingestatud muusikaliste vahepalade, käpiknukkude ja teravmeelse õhustiku. Protsess muudab näitleja, sõna, heli, valguse ja publiku võrdseteks elementideks, mida on pea võimatu eristada.
Daamid ja härrad: teile on esitatud süüdistus!

Maribori Nukuteater asutati 8. detsembril 1973, kui kaks amatöörnukuteatrit jõud ühendasid. 1974/75 oli vastavatud Sloveenia nukuteatri esimene professionaalne hooaeg.
Eesmärgiks oli regulaarselt esitada nukuetendusi lastele nii koduteatris kui mujal Sloveenias ja välismaal. Kui paljud festivalikorraldajad panid tähele etenduste tõusnud kvaliteeti, kasvas teatri rahvusvaheline tuntus ning etendustega jõuti kõigile mandritele (peale Austraalia). Tagasihoidlikes ruumides raamatukogu kohal suutis teater siiski luua lastele võrratu maailma täis fantaasiat, võimalusi, lubadusi, lohutust ja meelelahutust. 2010. aasta sügisel kolis Maribori nukuteater värskelt renoveeritud hoonesse Minoriitide kloostris, mille suuremad ruumid ja moodne tehnika võimaldasid teatril viia ellu uuendusi ja laiendada programmi. Ühel hooajal esietendub kuus lavastust, mis on kõik kontseptuaalseks tervikus seotud. Etendused ei ole loodud mitte ainult lastele, kes moodustavad publikust kõige arvukama osa, vaid ka noortele ja täiskasvanutele. Lavastused püüavad avastada nukuteatrikunstis uusi võimalusi ning kombineerivad klassikalist nukutehnikat uudsete võtetega. Lisaks etendustele pakub teater ka laias valikus muud õppetegevust ning viib läbi uuenduslikke teadusprojekte.

1988. aastast korraldab Maribori Nukuteater populaarset rahvusvahelist nukuteatri festivali The Summer Puppet Pier.Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman