TREFF 2015: Extravaganza

Lavastaja: Besso Kupreshvili
Külalisetendused 7. juunil NUKU teatri ovaalsaalis

Fonger Theatre (Sõrmeteater)
Gruusia

sobilik ka lastele alates 7. eluaastast
kestus 50 min
tekstita

Kui palju õieti võib nalja saada kõigest nelja sõrme ja leidliku kostüümikunstnikuga? Vastus on: päris palju. Kui teile tundub, et see on üks kummaline väide, siis järelikult pole te veel jõudnud külastada võrratut Sõrmede Teatrit!

Ainsateks esinejateks on sõrmed, millega näitlejad esitavad rea rabavaid tantse, ülilõbusat komöödiat ja traagilist draamat, seda kõike tillukesel nukusuurusel laval. See on hiilgav meelelahutus, mida naudivad vaatajad vanuses 5 kuni 70.
Etendus algab gruusia tantsudega, misjärel viiakse publik rännakule läbi maailma muusika ja draama. Muuhulgas kantakse ette iiri ja vene tantse, võitluskunste, väga liigutav versioon “Carmenist”, Michael Jacksoni lugu ja üliedev moe-show. Sõrmeetenduse näitlejate esituses võib stringides laval kõndiv käsi muutuda pisut siivutuks ning nende Carmen oli üks võrgutavamaid ja põlglikemaid, keda nähtud. Sõrmenäitlejatele on suureks abiks osavad kostüümikunstnikud. Blondid parukad ja madruselindid muudavad käed venelasteks ja lihtne roheline kangariba iirlasteks. “Extravaganza” on tõeline Tbilisi aare!

Peale mitmete sketšide edukat lavastamist 1988. aastal Batumis laste kunstistuudios Mtiebi sündis lavastaja Besso Kupreishvilil idee luua Sõrmeteater. 7. juunil 1991 esitleti täiskasvanute teatristuudios 99+2 etendust “Extravaganza”. Lavastust mängiti täiesti uudsel viisil, mis lõi publikuga tihedama kontakti esinejateks olid kostümeeritud sõrmed, mis oma loomingulisuses avaldas vaatajatele sügavat muljet. See oli ka põhjus, miks teatristuudiot hakati nimetama Sõrmede Teatriks. Hoolimata erinevatest lavastustest ja mitmekülgsest repertuaarist kannab ta seda nime tänaseni. Lavastusest “Extravaganza” sai teatri visiitkaart. Sõrmede Teater on üks esimesi alternatiivteatreid Gruusias, mis sai tuntuks kohe peale asutamist ning hõivas oma koha Gruusia teatrimaastikul. Alates 2007. aastast toimuvad Sõrmede Teatri lavastused ja proovid Marjanishvili Riiklikus Draamateatris.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman