TILT 2018: Kuradi kolmnurk & Mõrvamüsteerium

Kuues rahvusvaheline improteatrite festival Tilt esitleb: "Kuradi kolmnurk" & "Mõrvamüsteerium"

20.-22. septembrini toimub Tallinnas kuues rahvusvaheline improteatrite festival Tilt! Improteater eristub klassikalisest teatrist selle poolest, et kõik mida publik etendusel näeb, sünnib kohapeal, improviseerituna publiku antud inspiratsioonisõnadest. Seega on iga etendus vahetu ja kordumatu, sest kahte täpselt ühesugust lugu pole võimalik lavale panna. Tilt toob teie ette parimad impronäitlejad ja -koolitajad nii Eestist kui üle kogu maailma!

Kuuendal rahvusvahelisel improteatrite festivalil Tilt on au võõrustada külalisi lähemalt ja kaugemalt. Et tegemist on meisterimprotajatega, on nad rõõmuga nõus vastu võtma ka väljakutseid, mis on suuremad kui lihtsalt eimillestki etenduse loomine! Mixer show etenduse päeval on erinevatest truppidest ja erineva kogemustepagasiga improtajaid kohtunud töötoas ning alles seal juhendaja abiga ette valmistanud õhtul lavale jõudva formaadi. Nii et enam värskemaks minna ei saa! Kuidas see kõik neil õnnestub, näeb juba kohapeal!


Mixer show: “Kuradi kolmnurk”. Juhendaja: Katarzyna Chmara (POL)
NB! Etendus on inglise keeles.

“Kuradi kolmnurk” (rohkem tuntud Bermuda kolmnurgana) on improviseeritud etenduse nimi, mis on pärit ebamaisest geograafiast ning inspireeritud Fabio Maccionist. Selles näitemängus rikutakse füüsikaseaduste reegleid ning etendus on täis seletamatuid asjade käike, abstraktseid elemente, aga ka päriselust inspireeritud kujundeid. Etendusel ei ole ühte konkreetset vormi, vaid see selgub spontaanselt. Ka publikul on etenduse kujunemisel oluline roll ning nende pakkumised tõlgendatakse füüsiliselt mini-koreograafiaks. Ning sellest, omakorda, saab improviseeritud stseen oma inspiratsiooni.

---

Mixer show: “Mõrvamüsteerium”. Juhendaja: Kayleigh Cassidy (GBR)
NB! Etendus on inglise keeles.

“Mõrvamüsteerium” ei pruugi veel olla huvitav pealkiri, kuid formaadi sisu on nimest kohe teada. See on mõrvamüsteerium! Selles formaadis töötavad näitlejad ühtse trupina, luues tugevaid stseene ja arhetüüpseid karaktereid läbi füüsiliste ja vokaalsete pakkumiste.
Etenduse alguses küsitakse publikult tegelastele suhe, tegevus ja asukoht. Pärast seda pannakse iga stseeni alguses asukoht visuaalselt paika ning seejärel võivad tegelased tegevuspaika siseneda ja stseeniga alustada. Improviseerijad mängivad ühte karakterit ja paljusid erinevaid objekte. Etenduse lõpus otsustab publik hääletuse abil, kes on mõrvar. 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman