TILT 2018: Elas kord... & Hääletult

Kuues rahvusvaheline improteatrite festival Tilt esitleb: "Elas kord..." & "Hääletult"

20.-22. septembrini toimub Tallinnas kuues rahvusvaheline improteatrite festival Tilt! Improteater eristub klassikalisest teatrist selle poolest, et kõik mida publik etendusel näeb, sünnib kohapeal, improviseerituna publiku antud inspiratsioonisõnadest. Seega on iga etendus vahetu ja kordumatu, sest kahte täpselt ühesugust lugu pole võimalik lavale panna. Tilt toob teie ette parimad impronäitlejad ja -koolitajad nii Eestist kui üle kogu maailma!

Kuuendal rahvusvahelisel improteatrite festivalil Tilt on au võõrustada külalisi lähemalt ja kaugemalt. Et tegemist on meisterimprotajatega, on nad rõõmuga nõus vastu võtma ka väljakutseid, mis on suuremad kui lihtsalt eimillestki etenduse loomine! Mixer show etenduse päeval on erinevatest truppidest ja erineva kogemustepagasiga improtajaid kohtunud töötoas ning alles seal juhendaja abiga ette valmistanud õhtul lavale jõudva formaadi. Nii et enam värskemaks minna ei saa! Kuidas see kõik neil õnnestub, näeb juba kohapeal!

Mixer show: “Elas kord...”. Juhendaja: Koray Tarhan (TUR)
NB! Etendus on inglise keeles.

Selles formaadis luuakse spontaanseid lugusid kaheksat astet kasutades. Formaat kasutab universaalset lugude struktuuri, mis käivitab visuaalide abil lihtsasti nii improviseerijate kui ka publiku kujutlusvõime. Nii laval kui publikus olijad kogevad ainulaadsel viisil pikk-formaadi ja karakteriloome põhialuseid. Improviseerijad toovad publiku kujutlused vaatajateni läbi näitlemise ja laulu.

“Elas kord…” formaati on mängitud ja esitletud konverentsidel nagu AIN San Francisco
Conference, Global Improvisation Initiative Conference Los Angeleses ja Pekingis, lisaks Ljubljana ja Istanbuli improteatrite festivalidel.

---

Mixer show: “Hääletult”. Juhendaja: Morgan Mansouri (FRA)
NB! Etendus on pantomiimis.

Kuidas me igapäevaelus toime tuleme kui tahame ennast sõnadeta väljendada? Selles etenduses kasutatakse dialoogi asemel pantomiimi ning kehakeelekunsti, et tuua publikuni erinevaid olukordi, tõeseid või mitte, kus rääkimine ei ole võimalik. Näitlejad uurivad inimkeha kui töövahendi kasutamise võimalusi komöödias ning lugude jutustamisel läbi pantomiimi, klouni ja füüsilisuse, kasutamata üleliigset dialoogi.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
September 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman