Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised

Teater: Vaba Lava
Autor: Tiina Sööt
Esietendus 22. oktoobril 2015 Vaba Lava väikeses saalis

Idee ja lavastus Tiina Sööt
Tekst Aet Kuusik
Lavakujundus Mai Sööt
Helikujundus Eerik Kändler
Valguskujundus Priidu Adlas
Kaasproduktsioon Vaba Lava, Tiina Sööt/Kaie Olmre
Laval Anna-Liisa Reppo, Merike Kaunissaare, Andrus Tamme, Helen Kask, Olev Südi

Lavale astuvad inimesed väljastpoolt teatrit – disainer ja meediauurija Merike, naisteajakirja tegevtoimetaja Anna-Liisa, drag queen Andrus ja IT-valdkonnas töötav Helen ja loodusteaduste õpetaja Olev –, et rääkida soolisest ebavõrdsusest.

Soolist ebavõrdsust omal nahal tundnud inimesed toovad lavale versioone tõelisest naisest, mehest ja teistest. Vaataja näeb, kuidas tema hüpoteetiline naaber, töökaaslane, sõber või sugulane teemat puudutab. Muu hulgas räägitakse sellest, kes tassib haigest seljast hoolimata telliskive tellingule ning kes rasedustoksikoosi kiuste põrandat kaks korda päevas ämma rõõmuks läikima lööb, ning päritakse, kas tõeline tädi saab olla samal ajal ka tõeline naine, ning milline peab olema üks normaalne mees. Lavastus uurib kuivõrd aktuaalne sooteema Eesti ühiskonnas üleüldse on ja kuidas see meid kõiki puudutab.

Tiina Sööt (sünd 1986) tegutseb etenduskunstide, performance’i, koreograafia ja visuaalsete kunstide alal. Kuigi tema põhitöövahendiks on esineja keha laval, töötab ta ka installatsioonide, joonistuste ja tekstidega. Sööt on õppinud ökoloogiat ja teatriteadust Tartu Ülikoolis, tegevuskunsti Eesti Kunstiakadeemias ja performatiivseid kunste Viini Vabade Kunstide Akadeemias. Alates 2012. aastast töötab Sööt koos austria kunstniku Dorothea Zeyringeriga nime all „Sööt/Zeyringer“. Duo huviobjektiks on tekst, kõne ja liikumine ning nende omavahelised seosed rütmi ja ajastuse kaudu. Lisaks teeb Tiina koostööd rumeenia uusmeedia kunstniku Ioan Cerneiga ning oma õe, performance‘i kunstniku Mai Söödiga. Tiina Sööt on valitud Vaba Lava 2015/16 hooaja programmi, et toetada alustava kunstniku järgmist sammu tema loometeel.

Kestus: 65 minutit, vaheajata
Eesti keeles

Peale teist etendust, 23.10.2015 toimub vestlus kunstnikega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman