Tähelaps

Teater: Emajõe Suveteater & Karlova Teater
Autor: Oscar Wilde
Lavastaja: Leino Rei
Esietendus 22. novembril 2016 Karlova Teatris

Tõlkija Krista Kaer
Dramatiseerija Leino Rei
Kunstnik Marion Undusk
Muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres
Mängivad Kärt Reemann ja Helgur Rosenthal

“Tähelaps” on muinasjutt leidlapsest, kes arvab end pärinevat tähtede juurest ning peab end seetõttu eriliseks, teiste suhtes ülimaks. Oma üleolekut väljendab ta hoolimatuses ja julmuses nii teiste inimeste kui loomade vastu. Orvuks jäänud ning vaeste puuraidurite perre võetud poiss saab aga kogeda ka oma pettekujutelmade kokkuvarisemist, kõige kaotamist, ränkraskeid eneseotsinguid ning lõpuks tõelise ime sündi.

Sellest kujuneb rännak, mida ise läbi elada ei tea, kas julgeks... kuid mis kutsub meid kaasa, mõtlema nende peale, kes on praegusel hetkel hädas. Ja mõttest teoni, ka kõige väiksemani, on ainult pisike samm. Astume selle! Me ei tea kunagi, kes meist, millal ja millistel asjaoludel võib kaotada kodu või pere. Vahel piisab vähesest, et inimene tagasi rajale aidata. Piisab tähelepanust, hoolimisest, armastusest. Ja need on meil ju käeulatuses!

Vormiliselt on “Tähelaps” peamiselt varjuteatrilavastus, mis püüab läbi visuaalse teatrikeele lahutada meelt ja selle ka uuesti kokku panna, virgutada kujutlusvõimet ning arendada empaatiat. Just seesugused teatri väikevormid kasvatavad vaatajat kõige sisulisemalt ning võivad noores inimeses idanema panna mõned olulised omadused, mis aitavad tal ka täiskasvanuna hoida iseend ning märgata ja aidata abivajajat.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Aprill 2021
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman