Suveaaria: Kauge armastus

Lavastaja: Liis Kolle
muusikalavastus
Esietendus 10. juulil 2012 Pärnu Vanalinna õues

Muusika Lock, Saariaho, Sydorenko, Uduman
Visuaal Liina Vedler
Elektroonika Andrus Kallastu

Sopran Kai Kallastu

KAUGE ARMASTUS on lavastus igatsusest, lootusetusest ja müstikast.
Kõlavad Kaija Saariaho "Lonh", Sohrab Udumani "Cassandra" ja Lubawa Sydorenko "Valge ingel" sopranile ja elektroonikale ning kaks Hans-Gunter Locki teost elektroonikale.

Kaija Saariaho teose Lonh muusikasse on põimitud fragmente keskaegse trubaduuri Jaufré Rudelini oksitaanikeelsest luuletusest, mis kõneleb kaugest ja kättesaamatust armastusest. Igatsuse objekt on abstraktne ja saavutamatu, igatsus ise aga isiklik ja füüsiline.

Kassandra müüt on värvikas näide ühe naise ühiskonnaredelil langemisest ja tema isiksuse hajumisest. Sohrab Udumani Cassandra räägib Kassandrast kui rahva poolt vihatud õnnetusekuulutajast, kes ränkades tingimustes oma missiooni täites näib kaotavat sideme välismaailma ja iseendaga.

Lubawa Sydorenko Valge Ingel on süntees sonoristlikest kõladest ja filigraansest sopranipartiist. Puhast energiat kiirgavas teoses kohtuvad maised ja kosmilised sündmused.

Hans-Gunter Locki lindilood Lainetus ja Kassandra kaja loovad kavas kõlavate vokaalteoste vahel mõttelise silla.

SUVEAARIA on intelligentset meelelahutust pakkuv ainulaadne suvepealinna vabaõhu muusikateatrifestival. Etendused toimuvad suvistel sumedatel hilisõhtutel erilise atmosfääriga Pärnu Vanalinna õuel. Rambivalguses saab nautida kõlade ja lavakunsti keelde tõlgitud unistusi, armastust ja emotsioone. Äratundmisrõõmu tekitavad ooperiaariad, üllatuslikud kõlad nüüdisheliloojatelt, silma erutavad videopildid ning etenduspaiga loomulik akustika loob müstilise lavalise terviku, millele lisab varjundeid loodushäälte ja -värvide ootamatu sekkumine.
SUVEAARIA on kõigile neile, kes otsivad eredaid ja inspireerivaid kunstilisi audinguid. Kunstiline juht Andrus Kallastu.

Koostöös: Pärnu Vanalinna Põhikool
Toetajad: Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital
Partnerid: Eesti Rahvusringhääling, Klassikaraadio, Turismiweb


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman