Suveöö unenäomasin

Teater: NUKU teater
Autor: William Shakespeare
Lavastaja: Matija Solce
Esietendus 17. aprillil 2016 Tallinna Vanalinna tänavatel ja sisehoovides

NB! Teatri otsusel jäävad lavastuse „Suveöö unenäomasin“ etendused ära!

Kõigil „Suveöö unenäomasina“ etendusele pileti ostnud inimestel palutakse pöörduda teatri kassasse (tel 6679 555 või kassa@nuku.ee). Piletid vahetatakse välja mõne muu lavastuse pääsme vastu või ostetakse tagasi.

***

Visuaalne keskkonnateater Tallinna Vanalinnas William Shakespeare’i “Suveöö unenäo” motiividel
noortele ja täiskasvanutele (alates 12. eluaastast)

autorid WILLIAM SHAKESPEARE, PETER HAŠEK, MATIJA SOLCE
dramaturg PETER HAŠEK (Tšehhi)
lavastaja, helilooja, kujunduskontseptsiooni autor MATIJA SOLCE (Sloveenia)
mängivad MART MÜÜRISEPP, ANDRES ROOSILEHT, LIIVIKA HANSTIN, SANDRA LANGE või KADRI KALDA ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitekunsti 11. lennu tudengid GRETE JÜRGENSON, JAUNE KIMMEL, KARL SAKRITS ja MARTIN TIKK.

Võimas unenäomasin soojeneb üles, et tuua meie igapäeva unenägude fragmente! Vaid hetkega muutub Tallinn metsaks. Sinust saab peategelane, keda juhivad Puck ja teised suveööde olendid. Parem oleks, kui sa ei komistaks otsa Titaniale, aga kui see juhtus, siis muutu koheselt eesliks – nad meeldivad talle! Kui astud ämblikule, pöördu tagasi algusesse. Siin on su vihmavari ja 5 dollarit. Sul on 52 minutit. Sinu koordinaadid: postkontor nr 12, aken nr 29. Salasõna: Leningrad. Start!

Eksi William Shakespeare’i tuntuima komöödia illusoorse maailma lugudesse ning koge neid tänavatel, keldrites, sisehoovides, Tallinna postkontoris või raekojas. Järgne koomikutele, leia miniatuurseid nukuetendusi, möödu installatsioonidest, joo teed koos tohutusuure nukuga, kohtu oma unistusega päriselus. Fragmendid näitemängust saavad ühendatud loos, mida näidatakse erinevatest vaatepunktidest läbi mitmesuguste meediumite – traditsiooniline käpiknukk, objektiteater, muusika, liikumine ning interaktiivsed installatsioonid.

“Suveöö unenäomasin” on sloveenia muusiku, nukunäitleja, lavastaja, nukuteatrikunsti õppejõu, festivalikorraldaja ja aktivisti Matija Solce esimene lavastus Eestis. Oma töödes seob ta tihedalt muusikat ja teatrit ning oma kõige uuemates lavastustes eksperimenteerib ta nukulavastuse loomisega muusikaliste printsiipide põhjal. Matija Solce loob oma lavastusi innovaatiliselt, mänguliselt ja samal ajal põnevalt. Erinevate teatrilähenemiste minimalistliku kasutamisega liigub ta absurdi ja sürrealismi, fantastika ja veidrate igapäevaste asjade vahel. Traditsioonide ja modernsuse kokkusaamispunktis loob ta oma unikaalse autorikeele, kus traditsiooniline teatrinukk tõuseb esile üllatavalt värsketes muundumistes koos popkultuuri elementidega.

Nuku-objekti-muusika-jalutusteater Tallinna Vanalinna tänavatel ja sisehoovides (täpsed mängukohad selgumisel).


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman