Seiklus Malemaailmas

Lavastaja: Maria Goltsman
Esietendus 17. novembril 2016 KUMU auditooriumis

Goltsman Ballet
tantsuline malemäng

Idee autor ja helikujundaja Vladimir Ignatov
Libretto autorid Aleksandr ja Mihhael Goltsman
Koreograaf Maria Goltsman
Valguskujundaja Denis Bretsko
Kostüümikunstnikud Tetyana Novezhenina ja Maria Goltsman
Koreograafid ja esitajad Pärli Karmela Parras, Irina Fedorova, Heili Parras, Märt Agu, Egor Zadoya, Maria Goltsman, Goltsman Ballet Studio õpilased
Muusikud Vladimir Ignatov (klaver), Lina Fidelman (flööt), Eva Lovas (viiul)

Ballisaalis toimuvad suured pidustused: Valgete Malendite Kuningas tähistab oma suurt võitu Mustade üle. Pidu, mis tiirleb Kuninga Krooni ümber saadavad tants ja muusika, kõik osalejad tantsivad kummardades Kuningale austuse ja lugupidamisega. 
Täiesti ootamatult ilmub ballile Mustade Malendite Kuninganna ning tekitades suurt segadust varastab Krooni. Aga üks Väike Ettur jõudis ennast ära peita siis, kui Must Kuninganna saali ilmus ning nüüd on ta ainuke, kes saab oma Valgete Malendite Maa päästa. 

2016. aasta on kuulutatud Paul Kerese Eesti parima maletaja aastaks. Helilooja Vladimir Ignatov sai sellest inspiratsiooni kirjutada muusika uuele laste tantsulavastusele. Malemäng kui vaatemäng, kui hea meetod õppida olema viisakas võistluspartner, kui teekond muinasjutulisse maailma, milles kehtivad omad ranged reeglid, kus iga samm võib sulle anda nii võidu kui ka kaotuse.


Plakat: Jelena Vilt, Liisi Siibak
Etenduse kestus orienteeruvalt tund aega, toimub vaheajaga. 
Piletid Piletilevi müügipunktides ning tund enne etenduse algust KUMU-s.
Info: goltsmanballet@gmail.com, tel 5062345, www.piletilevi.ee, www.goltsmanballet.ee Facebook: Goltsman Ballet

Toetaja: Eesti Kultuurkapital 
Partnerid: Vene Filharmoonia Ühing, Inimese Arengu Keskus, Tallinna Tantsuakadeemia, Eesti Tantsuagentuur, Kommid.ee, Goltsman Therapy, Tet&Fur, Thunia Studio
..........................................................
Goltsman Ballett on tantsutrupp, mis tegeleb kaasaegse tantsu, balleti ja füüsilise teatri valdkonnas. Trupi kunstiliseks juhiks on Maria Goltsman. Goltsman Ballett sai asutatud 2012. aastal ning on toonud lavale selle perioodi jooksul kokku viis lavastust: „Sofi ja Võlulind“ (2012, koreograaf Maria Goltsman), „Siddhartha“ (2013, koreograaf Maria Goltsman), „BLUE“ (2013, koreograaf Krista Köster), „Merikajakas“ (lavastatud 2011, taastatud 2013, koreograaf Maria Goltsman) ja „Kuu Poiss“ (2014, koreograaf Maria Goltsman), „Talveunelm suvelossis“ (2015, koreograaf Maria Gotlsman), „Casanova: põlev jää“ (2016, koreograaf: Maria Goltsman). Goltsman Ballet on teinud koostööd selliste organisatsioonidega ja üritustega, nagu Eesti Kunstimuuseum, TREFF festival, Tallinna Vanalinna päevad, Tallinna Merepäevad, Tallinna Tantsuakadeemia, Eesti Tantsuagentuur, Tallinna Ülikool, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (KUMU), Vene Filharmooniaühing, Eesti Kontsert, Eesti Laul jt. Tantsuteatri juures toimib ka tantsustuudio Goltsman Ballet Studio.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman