Saun

Autor: Barbara Lehtna
Lavastaja: Barbara Lehtna
Esietendus 8. novembril 2018 Kumu auditooriumis

Füüsilise teatri lavastus

Kunstnik Kaitlin Pirnpuu
Helikunstnik Kenn-Eerik Kannike
Valguskunstnik Rommi Ruttas
Videokunstnik Ragnar Markus
Tarkvaralahendused: Kert Ojasoo, Kristin Erala
Lavastuslik konsultant Katrina Duka
Laval Jim Ashilevi, Rene Köster, Kaido Torn, Minna-Triin Kohv

Ma ühendun iga päev. Pidevalt. Jätan oma keha maha, et sündida ümber oma hoolikalt ehitatud andmekehasse - fotod surfipuhkusest Puerto Ricos, teravmeelsed osatused Rail Balticu teemal, keskmisest liberaalsemad mõtted poliitika kohta - I was born this way ja lõpetage loomade söömine. Like, kommentaar, like. Virtuaalne empaatia.

Mõnikord on mul tunne, et mu reaalsustaju on muutumas. Minu ja teiste inimeste vahel oleks kogu aeg nagu mingi kile, millest näeb läbi, aga mis moonutab neid tuttavaid nägusid peaaegu tundmatuseni. Millal ma viimati kedagi tegelikult puudutasin? Vahel tekib tunne, et pole väga vahetki, kes seal teisel pool ekraani on, peaasi, et keegi oleks. Millal ma viimati ärkasin päikesetõusu, mitte telefonivalguse peale? Kas ma üldse magasingi? Andmekeha ei maga ju kunagi, ta on kogu aeg üleval ja online.

Mõtted, mõtted, mõtted. Pea täis mõtteid - Messenger karjub ja Youtube’i taustaks mängib nende kuulsate tüüpide podcast. Mõnikord on tunne nagu oleks saunas - on mingi lälin üldisel teemal ja kogu aeg läheb kuumemaks. Õhk on kaselõhna täis ja hingata pole enam midagi, aga kannatad edasi, sest see, kes esimesena välja läheb, on kaotaja.

Aga mõistlik on ikka kõrvad pihus ära kannatada, sest lõpuks tuleb ju puhastumine. Ei?

Barbara Lehtna lavastus "SAUN" on täpsete mõtete koreograafia, täis etendajate pühendumust, kohalolu ja kiiret kehalist reageerimist. Laval põimuvad liikumine, heli ja visuaalid narratiiviks, mis vaatleb mõtlevate inimeste arusaamu kaasaegsest  haavatavusest ja elutunnetusest digitaalse revolutsiooni keerises.

PS! Võta kaasa oma nutitelefon ja ära lülita seda lavastuse ajaks välja!

Produtsent: Johanna-Mai Riismaa
Kestus: 1h 10 min, ilma vaheajata
Vanusepiirang: 16+


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Detsember 2018
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman