Saja-aastane öö

Autor: Helle Kirsi
Lavastaja: Kaili Viidas
Etendus 20. augustil 2018 Pärnu Vallikääru aasal

"Saja-aastane öö" on suurejooneline vabaõhulavastus, mis ühendab endas tantsu, muusikat, teatrit ja visuaalkunsti.

2017. aastal toimusid Pärnumaa-aineliste rahvamuusikalugude kui rahvatantsude konkursid, mille paremad palad on lavastusse kaasatud.

Lavastuse jaoks luuakse ka täiesti uus lugu, mille keskseks teemaks on öö. Saja-aastasel ööl on samuti oma lugu jutustada. Öösel muutub kõik veidi teiseks – maagiliseks.

See ei ole lihtsalt tantsuetendus, vaid võimas ja fantaasiarikas vaatemäng, mida saavad nautida nii suured kui väikesed. Eestlastel on olnud alati soov asjadele anda hing ja neid mütologiseerida. Eriti hästi suudavad seda lapsed ja sellepärast jutustubki lugu läbi ühe perekonna ja leitud vanade esemete. Selles lavastuses hakkavad käsikäes toimetama inimesed, mütoloogilised olendid, kummalised nähtused, nihestunud ajaloosündmused ning igapäevaesemed ja seda just öö-valgel.

Öö-peole annab maagilist valgust ja värvi võimas valgus- ning videokujundus.

Lisaks rahvatantsijatele ja –muusikutele liiguvad laval ka professionaalsed näitlejad, tuletantsijad, akrobaadid, kaitseliitlased jpt.

Vabaõhuetenduse "Saja-aastane öö" lavastaja Kaili Viidas, stsenaariumi autor Helle Kirsi, kunstnik Pusa, muusikajuht Merike Teppan-Kolk, tantsujuht Ulla Helin-Mengel, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Argo Valdmaa.

Näitlejatest teevad kaasa Laine Mägi, Jüri Vlassov, Liis-Katrin Avandi, Ago Anderson, Arabella Anderson ja Herman Avandi.

Korraldusjuht Jekaterina Põldots.

Korraldustoimkonda kuuluvad Alli Põrk, Eha Ristimets, Kristel Ernits, Tõiv Jõul, Kaido Lüll.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2018
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman