Saaremaa ooperipäevad 17': Alexela ooperigala

Juubeligala 

Esitajad: Krefeld-Mönchengladbachi ooperiteatri solistid, ooperikoor ja sümfooniaorkester

Dirigendid Kristiina Poska, Mihkel Kütson

Krefeldi ja Mönchengladbachi teater on Saksamaa vanim mitme-žanri-teater, mille repertuaar ulatub suursugustest ooperilavastusest intiimsete draamalavastusteni. Alates 2010. aastast on teatri kunstiliseks juhiks Michael Grosse.

Juba 65 aastat on Alam-Rheini piirkonna naaberlinnad Krefeld ja Mönchengladbach ühendanud rahalised vahendid, et võimaldada 500 põhikohaga teatritöötajal, mõlemas linnas tegutseval ooperimajal, kahel stuudiosaalil ning kontserdisaalil piirkonna publikule rõõmu tuua. Liitteatri koosseisu kuuluvad ooperiteater, balleti- ja draamatrupp ning täissuuruses sümfooniaorkester.

Teatri üheksakümneliikmeline sümfooniaorkester (Niederrheinischen Sinfoniker) töötab eestlasest kunstilise juhi Mihkel Kütsoni käe all. Lisaks iseseisvale kontserdihooajale osaleb orkester ooperi- ja balletietenduste ettekannetel nii Krefeldi kui Münchengladbachi ooperiteatrites.

Krefeldi ja Mönchengladbachi teatri hooajas on keskmiselt 22 uuslavastust ja 21 repertuaarilavastust, lisaks mitmekesine sümfoonilise muusika, koori- ning kammerkontsertide programm, mida külastab aastas kokku ligemale 222 500 vaatajat- kuulajat.

Krefeldi ja Mönchengladbachi ooperiteater, mille koosseisus on 20 põhikohaga solisti ning 35 kooriartisti, on tuntud ja hinnatud kaugemalgi koduse liidumaa piiridest. Ooperiteatri kunstilise juhi, lavastaja Andreas Wendholzi juhtimisel esitatakse nii ooperiklassikat kui uudisteoseid ning ooperiliteratuuri haruldasemaid teoseid. Viimaste suuremate rahvusvahelist kiitust pälvinud õnnestumiste hulgas on Verdi harva esitatav ooper “Stiffelio“ ja Wagneri ooper “Rienzi“. Ooperiteater tegeleb järjekindlalt noorte talentide otsimise ning toetamisega. Iga-aastane toetusstipendium võimaldab viiel värskelt kooli lõpetanud lauljal osaleda teatri ooperistuudio töös, et omandada edasiseks karjääriks nii vajalikku repertuaari ning lavakogemust.

Krefeldi ja Mönchengladbachi teatri draamajuht on Matthias Gehrt ning balletijuht koreograaf Robert North.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman