SHOWING: Ten journeys to a place where nothing happens*

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Maike Lond
Esietendus 8. novembril 2013 Festival of Ideas "Art and Economics", Riia

Idee, esitus: Maike Lond
Dramaturg: Kaja Kann
Tõlke abi: Kadri Saar
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL
mimproject.org
soundcloud.com/londbond

Maike Londi loeng-etendus "10 journeys to a place where nothing happens"* on väga subjektiivse uurimustöö tulemus, mis uurib viimase aja poliitilist trendi ühendada kultuuri- ja erasektori finantsilised huvid ning selle võimalikke resultaate. Projekt algas unistuste stsenaariumi visandamisega, kus Lond omab romantismi ajastule omast pikaajalist suhet metseeniga ning on seetõttu vabastanud end trendide, kuraatorite, kunstiinstitutsioonide, riiklike fondide ja Kultuuriministeeriumi poliitika aheldavaist kütkeist. 18 kuu jooksul vaatles Maike Lond koos Kaja Kannuga oma unistuse teostamise erinevaid võimalusi alates kokkusaamistest potensiaalsete patroonide ja sponsoritega kuni reaalsete tööandja/töötaja suheteni, ning ei saa mainimata jätta ka veel Eesti Televisioonis paneeldiskussioonil osalemist.

*Pealkiri on võetud Juha Valkeapää ja Taito Hoffréni samanimelisest lavastuselt, milles pealtvaatajale pakutakse mugavat maailma, kus kunstnik saab terve etenduse vältel olla, teha / mitte teha ning mõelda omamata igasugust suhet raha ja finantsidega. Sellal kui ühe kunstniku reaalsus pakatab rahaga seotud stressist, püüab Maike Lond leida oma "mugavat maailma" eemal finantssektorist.

 Maike Lond (1981) on lõpetanud Haagi Kuningliku Kunstiakadeemia. Ta on kunstnik, kes töötab nii white cube'i kui ka black box'iga. Maike on üks kunstikollektiivi MIMproject.org algatajaid, tema installatsioone ja etendusi on eksponeeritud ning esitatud mitmetes Euroopa teatrites, meediakeskustes ning erinevatel festivalidel. 2013/2014 hooajal saab tema uusi projekte näha

Tallinna Kunstihoones, Kanuti Gildi SAALis, Draakoni Galeriis ning Riias festivalil Festival of Ideas "Art and Economics".


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman