SAAL Biennaal '21: Sinu nirvaanale

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Karolin Poska
Esietendus 5. detsembril 2020 Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis

Lavastaja ja etendaja Karolin Poska
Kunstnik Maret Tamme
Helikujundaja Katrin Enni
Valguskujundaja Marko Odar
Dramaturgiline tugi, projektijuht Kaie Küünal

Tulevik on tume, midagi pole veel selgunud. Silmade all olid tumedad rõngad. Tumedad äikesepilved. Taevas tõmbus tumedaks. Tumedad varjud. Jõevesi on tume kui tökat. Palgid on tumedamaks tõmbunud. Esiplaanil on mäed tumedamad. Nägi tulevikku vaid tumedates värvides 'süngena, rõõmutuna, lohutuna'.

Karolin Poska kutsub sind tumedatel aegadel lahtiste silmadega unistama. Kasutades keha, objekte, häält, maagiat ja ruumi, proovib ta elamise ärevuses luua lohutust.

Ta paneb enda puusad valetama, ta paneb sibula nutma, ta teeb midagi, mis viib mitte millegini– miski pole tõene ja kõik on võimalik. Ta näeb igavesti, ootab nirvaanat, kaaperdab, kukub jalad koos ja ihkab, mida süda saab. Ta kutsub sind osa saama ilma osalemata.

Karolin Poska on Tallinnas tegutsev koreograaf, etenduskunstnik ja tantsija. Oma loomingu abil proovib ta aru saada, mis tunne on antud hetkel maailmas elada. Talle meeldib transformeerida reaalsust, mängida objektide ja publiku ootustega. Tema esimene soololavastus "Thank you, you are welcome, THANK YOU, you are welcome, thank you" etendus mitmel pool Eestis ja ka piiri taga. Hetkel uudistab ta visuaalkunsti piirimail, õppides kaasaegset kunsti Eesti Kunstiakadeemias.

Aitäh: Hanna Kritten Tangsoo, Theodore Parker Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Floratrade OÜ
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2021
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman