SAAL Biennaal 2015: Twenty Looks or Paris Burning at The Judson Church (S)

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Külalisetendused 17. ja 18. augustil 2015 Von Krahli Teatris

"Twenty Looks or Paris is Burning at The Judson Church (S)" pakub uutmoodi kriitilist lähenemist postmodernistlikule tantsuesteetikale, mis pärineb Judsoni tantsuteatri aegadest. Trajal Harrell edastab oma töödes kujuteldavat kohtumispunkti Judsoni ja paralleelse ajaloolise traditsiooni, "voguing" tantsustiili esteetika vahel ning ta taasloob sellega postmodernistliku tantsu minimalismi ja neutraalsust, kasutades selleks uudseid märke.  
"Mis oleks võinud 1963. aastal juhtuda, kui keegi oleks Harlemist voguing-ballilt sattunud linna, esinema kõrvuti varajaste Judsoni kiriku postmodernistidega?". See on Trajal Harrelli uue lavastuse põhiküsimus. "Kakskümmend pildikest ehk Pariis põleb..." on saadaval viies suuruses, üliväiksest (XS) ülisuureni (XL). Ajaloolise fiktsiooni illustreerimise asemel asetavad need uued tööd tegevuse tänapäeva konteksti, leides aset siin ja praegu. See, mida siin kogeme, ei oleks olnud võimalik ei voguing-ballide ega ka Judsoni aegadel. Milliseid uusi suhteid esinejate ja publiku vahel on võimalik luua, kohandada ja ümber jaotada sellise konstruktsiooni puhul, kus tõelise tänapäeva publiku mõtteis on kujuteldav tantsuteatri publik 1963. aasta Judsoni kirikus, VÕI mis kujutab endast vahemaad nende vahel, kellele arvame olevat etenduse adresseeritud ja kes seda tegelikkuses käesoleval hetkel vaatavad.

Inglise keeles.

NB! 18. augustil kell 16:00 toimub Kanuti Gildi SAALis vestlus Trajal Harrelli ning Heine Avdali ja Yukiko Shinozakiga. Vestlust viivad läbi Priit Raud ja Iiris Viirpalu (inglise keeles).


***
Trajal Harrell on tantsija ja koreograaf, kelle töid on esitletud New Yorgis ja mujal USAs muuhulgas sellistes paikades ja sellistel festivalidel, nagu The Kitchen, The American Realness Festival, The Marguelies Art Warehouse (Miami, Florida), Art Basel Miami Beach, Institute of Contemporary Arts (Boston), Danspace Project, FIAF's Crossing the Line Festival, The Wynwood Arts Fair (Miami, Florida), Dance Theater Workshop, P.S. 122 ja Dance Mission (San Francisco, California). 
Tema töid on näidatud ka Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Saksamaal, Poolas, Horvaatias, Portugalis, Brasiilias ja Mehhikos ning rahvusvahelistel festivalidel, nagu Rencontres Chorégraphiques, Festival d'Avignon, Impulstanz (Viin), Panorama Festival (Rio de Janeiro, Brasiilia) ja Tanz in Bern.  

Ta on lõpetanud Yale'i ülikooli ning olnud residentkunstnik sellistes kunstikeskustes, nagu CDC Toulouse, The Institute of Contemporary Arts (Boston), PACT Zollverein, Workspace Brussels, The White Oak Residency and Dance Center, Snug Harbor Cultural Center, Movement Research, Bennington College, WP Zimmer (Antwerpen, Belgia), Impulstanz Vienna International Dance Festival, Workspace Brussels, Tanzhaus Dusseldorf, TanzWerkstatt (Berliin), Skite 2010 (Caen, Prantsusmaa), CCN de Montpellier Languedoc-Rousillon, CCN de Franche-Comté à Belfort ja CNDC Angers.   

Lavastus, koreograafia, helidisain ja tantsija: Trajal Harrell 
Dramaturg: Gérard Mayen 
Dramaturgi assistent: Moriah Evans 
Muusika: Robin Meieri, Imani Uzuri  
Kostüümid: Michael Ventolo, Trajal Harrell 
Kunstnik: Franklin Evans   
Esietendus 1. oktoober 2009 The New Museum, New York


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman