SAAL Biennaal 19': La Caresse du Coma

Autor: Anne Lise Le Gac
Külalisetendus 24. augustil 2019 festivalil SAAL Biennaal

Lavastus, esitus: Anne Lise Le Gac
Valguskujundus: Nils Doucet
Muusika: Luxury Elite / Oka wi Ortega
Foto: Caroline Barc

Ta peatub neljatärnihotellis-SPAs kuskil Horvaatia pärapõrgus koos grupi õnne otsivate inimestega. Igaühel selles grupis on tootemloom. Kuna ta on uustulnuk, siis määratakse talle automaatselt tootemloomaks KOER koos numbriga 23 – ta on 23. koer. Grupiliikmed ei tunne üksteist, aga annavad üksteisele nõu ja jagavad vastastikku oma uskumusi ja harjumusi. Nad on üsna veendunud, et elavad ÄÄRMISELT ELAVAS maailmas lõputut elu.

Anne Lise Le Gac kutsub meid arutlema. Ta viib meid maa-alusesse maailma, tutvustab meile marginaalseid kombeid, piraatarmastust ja ristandliike.
 
"La Caresse du Coma" ("Surma silitus") on kui triiv: peatükist peatükki kohaldab Anne Lise Le Gac oma teemat, püüdes alati “muuta reaalsust hübriidseks, et lasta tegevusel selles märkamatult ilmneda”. Ülaltoodud fiktsioon lähtub soovist ümberdefineerida meie suhet teisega, olgu see teine siis inimene, digitaalne, loom või isegi taim.
 
Anne Lise Le Gac elab Marseilles's. Aastatel 2003-2008 õppis ta Strasbourg'i kunstiakadeemias etenduskunstide põhisuunal. 2013. aastal lõpetas ta ESSAIS magistriprogrammi tantsu alal Angers'i riiklikus kaasaegse tantsu keskuses (CNDC). 2014. aastal töötas ta koos Claudia Triozzi'ga. Anne Lise Le Gac on loonud sooloetendusi nagu "La Caresse du Coma" ja koostöös Élie Ortis'ega etendusprojekti "GRAND MAL", mida esitati festivalil Les Urbaines (Lausanne), Festival Parallèle'il (Marseilles) ja TQW'i taasavamise nädalavahetusel. Alates 2015. aastast on ta olnud üks performance festivali OKAY CONFIANCE organiseerijatest, viimati toimus festival La Ferme du Buisson'is (Pariis). Juulis 2018, olles residentuuris Centrale Fies'is (Itaalia), sai alguse uus etendusprojekt koostöös kunstnik ja muusik Arthur Chambry'ga. Seda teost esitati Kunstenfestivaldesarts'il 2019. aasta kevadel.
 
 
Produktsioon: OKAY CONFIANCE, Marseille
Produktsioon ja levitamine: Parallèle – Plateforme pour la jeune création internationale, Marseille
Kaasproduktsioon: La Station, Nice
Residentuurid: Montévidéo centre d'art, Marseille (FR), La Station, Nice (FR), L'Entre Pont, Nice (FR)
 
Kestus: 60'
Prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega
 
Tallinna etendused on osa Parallele festivali kuratoorsest võõrustamisest MORE THAN THIS projekti raames EL kultuuriprogrammi ja Prantsuse Instituudi toetusel.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2019
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman