SAAL Biennaal 17': Schuldfabrik

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Julian Hetzel

Kontseptsiooni autor, lavastaja: Julian Hetzel
Esitajad: Revé Terborg, Dr. Hennie Spronk, Orion Maxted ja kohalikud esinejad
Dramaturg: Miguel Angel Melgares
Tehniline tugi: Vincent Beune
Kunstiline kaastöö: Liza Witte
Masinad: Hannes Waldschütz
Eriefektid: Chaja Hertog

Pese oma piin maha!

"Schuld" on saksakeelne termin, mis kannab endas kahte erinevat, aga samas ka seotud tähendust: "süütunne" kui moraalne kohustus ja "võlg" kui majanduslik kohustus. "Schuldfabrik" uurib nende kahe mõiste vahelist konflikti aga ka nende potentsiaalset valorisatsiooni. "Schuldfabrik" pakub välja kaasaegseid pattude lunastamise viise. Julian Hetzel on koostöös plastiliste kirurgide ja nende klientidega loonud seebi, mida valmistatakse rasvaimu kõrvalproduktina kogunevast inimrasvast.
"Self – Human Soap" ("Ise – inimseep") on loodud inimestelt inimestele.

"Schuldfabrik" on parkuur läbi mitme ruumi – seebipood, ilukliinik, pihitool ja jätkusuutlik süütunde taaskasutamise süsteem. Sellel installatsioonil on mitmeid ligipääse, samas kui väljapääsu pole. "Schuldfabrik" puhul on kollektiivne kohustus mäletada seatud silmitsi individuaalse õigusega unustada.

"Isegi kui sa pesed ennast seebiga ning kasutad ohtralt puhastuspulbrit jääb sinu südametunnistus mustaks."

Julian Hetzel tegutseb lavastaja, muusiku ja visuaalkunstnikuna. Tema tööd on poliitilise dimensiooni ja dokumentaalse lähenemisega ning paiknevad teatri, muusika ja meedia ühisalal. Tema töid on esitletud mitmel pool: Spielart-Festival Munich (DE), Theater der Welt Mannheim (DE), Festival Theaterformen Hannover (DE), Steirischer Herbst Graz (AT), Brut Vienna (AT), Frascati Amsterdam (NL), STUK Leuven (BE), Kaai Theater Brussels (BE), National Theatre Riga (LV), Espacios Revelados Buenos Aires (ARG), Malta Festival Poznan (PL), Quadrienale Prague (CZ). Podiumkunsten Fond Hollandis on määranud talle “Nieuwe-Makers-subsidie” ning perioodil 2014-2016 oli ta SPRING etenduskunstide festivaliga seotud kunstnik.

Julian Hetzel on sündinud Black Forest-is (DE), hetkel baseerub Utrechtis (NL). Ta on õppinud visuaalkommunikatsiooni Bauhaus ülikoolis Weimaris ja lõpetanud 2013 aastal uusi teatri- ja etenduskunstide vorme uuriva laboratooriumi DasArtsis Amsterdamis. Ta on elektro-pop bändi Pentatones asutajaliige.


Produtsent: Ravian van den Hil, Jasper Hupkens
Produktsiooni assistent: Matthias Thünnerhoff
Kujundus: Peim, Deimion van der Sloot
Foto: Ben and Martin Photography, Jenny Cremer
Projekti kaasprodutsendiks on NXTSTP, toetajaks Euroopa Liidu Kultuuriprogamm. Tallinna etendus toimub koostöös festivaliga Baltoscandal.
Kestus: 60’


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman