Ruslan ja Ludmilla

Teater: Vene Teater
Autor: Aleksandr Puškin
Lavastaja: Deniss Azarov
Esietendus 20. septembril 2019 Vene Teatri suures saalis

Lavastaja ja kunstnik Denis Azarov
Kunstniku abi Maria Meleško
Koreograaf Olga Privis
Helilooja Aleksandr Žedeljov
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Hääleseadja Anna Dõtõna
Konsultant folkloori alal Nikita Petrova
Lavastaja abi Larissa Tšerkassova
Mängivad Sergei Furmanjuk, Aleksandr Žilenko, Daniil Zandberg, Dmitri Kordas, Ilja Nartov, Natalia Murina, Natalja Dõmtšenko, Anna Sergejeva, Anastassia Tsubina & Darja Rotenberg

"Ruslan ja Ludmilla" on poeem, mille süžee põhineb väljamõeldud vene eeposel. Muistendit Ruslanist ja Ludmillast ei ole kunagi olemas olnud, selle mõtles Aleksandr Puškin ise välja. Autor toetub oma fantaasiale võttes appi rahvaluule ja folkloori elemente. 

Meie lavastuse žanr on mänguline teater. Siin puudub psühholoogiline realism, kus  igal näitlejal on täita kindel roll.  Muidugi teatud  kohas kehastab üks näitleja Ruslani ja teine Tšernomori, aga üldiselt on tegemist mängulise struktuuriga.  See aitab loo sisu kommenteerida ja liikuda süžeeliini mööda nii, et ei teki vajadust liigselt süüvida ristiusu-eelse Venemaa olustikku. 

Vaatajate ees on 21.sajandi loomeinimesed, kes püüavad uudselt ja novaatorlikult tõlgendada ning kommenteerida Puškini teksti.  Ühest küljest on Deniss Azarovi lavastus täis huumorit, nalja ja Puškinile omast ülemeelikust, teisest küljest aga tõuseb siin esile vene eepose pärimusmaastiku aluskiht, mis ei jää alla vanakreeka eepostele ning mis kannab endas olulisi märgilisi tähendusi.

Lavastus on ka muusikaline. Helitaust koosneb kolmest erinevast kihist. Siin on Vene Teatri muusikajuhi Aleksandr Žedeljovi autorimuusika, mis šamanistliku posimise motiividel müstilist õhustikku loob. Lisaks kõlab etenduses vene rahvamuusika ning samuti kaasaja muusika alates hip-hopist ja lõpetades rockiga. Esitamisele tulevad tuntud hitid, näiteks rokkansambli Kino ja Elton Johni loomingust.

Lavakujundus loob ettekujutuse Vene datšast (suvilast), mis meenutab tumedates toonides pooleldi avatud paviljoni, kus tänapäeva inimesed aega veedavad ning muu hulgas mängivad läbi Ruslani ja Ludmilla lugu, arutledes samal ajal slaavi mütoloogia teemadel.

Lavastaja Deniss Azarov on lõpetanud Venemaa Teatrikunsti Instituudi GITIS (RATI) režissööri erialal (juhendaja Venemaa rahvakunstnik J. Raichelhaus). 


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
November 2019
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman