Roosikavaler

Teater: Estonia
Autor: Richard Strauss
7. novembril 2012 Estonia kontserdisaalis

Libreto: Hugo von Hofmannsthal
Dirigent: Vello Pähn
Valguskunstnik: Anton Kulagin
Produtsent: Mart Mikk
Solistid: Johanni van Oostrum (Lõuna-Aafrika Vabariik), Michaela Selinger (Austria), Manfred Hemm (Austria), Valentina Farcas (Rumeenia), Rauno Elp, Heli Veskus, Urmas Põldma, Juuli Lill, René Soom, Mart Laur, Oliver Kuusik, Triin Ella, Kadri Kipper, Kristina Vähi, Kristel Pärtna, Aleksander Arder, Andres Köster.
Maailmaesiettekanne 26. jaanuaril 1911 Dresdeni Kuninglikus Ooperis

Saksa keeles eestikeelsete tiitritega.

Kui sa kedagi armastad, siis lase tal minna…

„Roosikavaleri“ komponeerima hakates soovis Richard Strauss luua muusikalist komöödiat Mozarti stiilis. Koostöös Hofmannstahliga sündis kaunis ja liigutav meistriteos täis poeetilist muusikalist elegantsi ja tundliku käekirjaga visandatud tegelaskujusid. „Roosikavaler“ on koomiline ooper, mille sügavam tähendus avab end kuulajale läbi magusvalusa armastusloo.

Printsess Marie Thérèse von Werdenberg (Marschallin) on abielus, kuid armunud endast tunduvalt nooremasse Octaviani. Hoolimata kirgastavast armastusest tunnetab ta, et aega ei saa peatada ning mõistes, et on sunnitud Octavianist varem või hiljem loobuma, laseb tal minna. Marschallin saadab noormehe roosikavalerina rikka, kuid tahumatu parun Ochsi noorele kihlatule kombekohast hõberoosi viima. Noored armuvad teineteisesse ja paruni pulmaplaanid paisatakse segi.

„Roosikavaler“ on üks Straussi lemmikooperitest, mille külluslik orkestratsioon ja voolavad meloodiad teevad teosest muusikagurmaanide maiuspala. Rahvusooperi pikas ooperite kontsertettekannete reas on Straussi „Roosikavaler“ juba üheteistkümnes. Varasematel hooaegadel on ülimenukalt ette kantud Wagneri „Tannhäuser“, Mozarti „Tituse halastus“, Catalani „La Wally“, Bellini „Puritaanid“, „Norma“ ja „I Capuletti e i Montecchi“, Verdi „Simon Boccanegra“, Rossini „Wilhelm Tell“, Donizetti „Poliuto“ ja Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“.

Täispilet 22 €, sooduspilet 15 €


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman